Almanya Vizesi

Almanya vizesi almak amacıyla bir araştırma yapmak istiyorsanız Almanya vizesi almak için daha kolay bir yöntem olarak Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile tanışmanın tam zamanı. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Almanya vizesi alırken yapmanız gereken tüm işlemleri için çiçekler ve gerekli yerlerde gerekli olan müdahaleleri sağlar.

Almanya Vizesi Shengen Mi?

Almanya vizesi Shengen mi diye bu ülkenin vizesiyle Shengen vizesi ile başka ülkelere de bir ziyarette bulunma olasılığı oluyor mu konusunu merak eden kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu konuyu merak eden okuyucularımızı daha fazla sabırsızlandırmadan hemen cevap verim, Almanya, Shengen bölgesi olarak geçen bir ülkedir. Yani Almanya Shengen vizesi sahibi olan kişiler bu ülkenin yanı sıra Shengen bölgesi sınırları içinde yer alan diğer ülkeleri de başka herhangi bir vizeye ihtiyaç duymadan ziyaret etme hakkına sahip olacaktır. Aynı zamanda Shengen vizesini herhangi farklı bir ülke üzerinden almış olan kişiler, söz konusu olan Shengen sınırları içinde yer alan bir başka ülkenin vizesi ile Almanya ülkesine de bir ziyarette bulunabilir. Almanya ülkesi için alacağınız Shengen vizesi ile ilgili olarak sizlere bu bağlamda son derece önemli bir uyarıda da bulunmamız bu noktada gerekli olacak. Eğer ki Almanya Shengen vizesi ile Avrupa’da Shengen bölgelerinde geçerli olan diğer ülkelere de ziyarette bulunmak istiyorsanız, bu ülkelere direkt olarak giriş yapmak gibi bir durumun da söz konusu olmadığını önemle belirtmek durumundayız. Bu vize ile ilk önce Almanya ülkesi sınırlarına giriş yapmanız ve daha sonra bu ülke üzerinden diğer ülkelere geçiş yapmanız gerekli olacaktır. Bu tüm Shengen ülkeleri için getirilmiş olan bir kuraldır. Bunun yanı sıra Almanya çok girişli vize almış olan kişiler, Almanya ülkesine giriş yaptıktan sonra diğer ülkeleri ziyaret edip daha sonra da tekrar Almanya’ya dönüş yapıp seyahatlerine vize süreleri bitene kadar devam etme hakkına da sahip olurlar.

Almanya Vize Randevusu Almak İçin Nereye Başvurmak Gerekir?

Almanya vize randevusu almak için nereye başvurmak gerekir? Almanya vizesi nereden alınır? Almanya vize başvuru formu nereden doldurulur? Ya da Almanya vize başvurusu için Almanya Konsolosluğuna gitmek zorunlu mudur? Almanya vize işlemleri başlatmak isteyen kişiler genel olarak bu tip konuları merak etmektedir Almanya vize başvurusu yapmak için sizlere izlemeniz gereken iki tür yoldan söz edebiliriz. İlk olarak bu vize için Almanya Büyükelçiliği’ne bizzat giderek ya da internet üzerinden bir başvuru formu doldurarak müracaat edebilirsiniz. Ancak Almanya vize başvurusu yapmak için illa ki Almanya Büyükelçiliği’ne gitmek zorunda da değilsiniz. Aynı zamanda Almanya vizesi vermek için Almanya büyükelçiliğinin görevlendirmiş olduğu ve Almanya vizesi verme yetkisine sahip olan bir takım aracı kurumlar üzerinden de bu vize için bir başvuru formu oluşturabilirsiniz. Eğer isterseniz Almanya vizesi için sizin yerinize biz Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi olarak bir başvuru oluşturabilir ve bu konu ile ilgili olarak dişlerinizi son derece büyük ölçüde kolaylaştırabiliriz.

Almanya Vize Ücretleri Ne Kadar 2022?

Almanya vize ücretleri ne kadar 2022? Vize işlemleri için bir takım gerekli olan belgelerin yanı sıra aynı zamanda bir harç ödemek durumunda da olduğunuzu bu noktada hatırlatmamız gerekli olacaktır. Ancak vize ücretleri ile ilgili olarak yıllara göre gelen zamlar da söz konusudur. Yani bu konuda belirli bir güncel bilgiye ulaşmak son derece büyük bir önem taşır. Aynı zamanda bununla birlikte bir de vizelerin türleri vardır. Almanya ülkesine hangi vize türü ile ziyaret edecekseniz o vize türüne uygun olarak bir vize ücretlendirmesi yapılacaktır. Üstüne üstlük bir de yaş guruplarına göre de bir takım değerlendirmeler yapılarak farklı fiyatlar verilebilir. Mesela buna örnek verecek olursak öğrenciler için ya da farklı bir özel duruma sahip olan kişiler için veya da farklı konumlarda olan kişiler için ayrı bir vize ücreti söz konusu olabilir. 6 yaşa kadar vize ücreti alınmadığını söyleyerek bu konu ile ilgili olarak kıta vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri ile görüşme sağlamanızı daha sağlıklı bir sonuca ulaşmanız için son derece faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Almanya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli Olacaktır?

Almanya vizesi için hangi evraklar gerekli olacaktır? Almanya vizesi almak bir takım evraklar hazırlanmak zorunda olduğunuz için biraz zaman alacak ve uğraştırıcı bir zaman zarfı olabilir. Ancak bu noktada Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ikincileri her an her saniye sizin yanınızda bulunarak hazırlamanız gerekli olan tüm evraklara ilk elden müdahale ederek bu süreci en kolay ve en hızlı şekilde atmamıza yardımcı olur. Almanya vize işlemleri ile ilgili evrakların hazırlanma aşaması çerçevesinde aynı zamanda uymanız gereken bazı kuralların da söz konusu olduğunu unutmamanız gerekli olacaktır. Mesela bu vize için almak durumunda kaldığınız evraklar için bir takım şartlar vardır. Evrakların bu şartlara uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Aksi takdirde vize işlemlerinizin başlaması hususunda bir takım aksaklar yaşamanız da son derece doğal bir sonuç olarak karşınıza çıkar. Bu sebepten ötürü de bu kurallara uygun bir şekilde hareket etmeniz son derece büyük bir önem arz eder. İşte tam da bu sırada sizlere Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi’nin sizlere sunacağı ayrıcalıklardan söz etmemiz gerekli olacak. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi, vize işlemlerinizi başlatmak için bir vize başvurusunda bulunmaya karar verdiğiniz andan itibaren sizlerle birlikte olur. Gerekli olan tüm evrakları toparlamanızda sizlere yardımcı olurken aynı zamanda bu evrakların bazıları için de direkt olarak işlemleri sizin yerinize de halleder. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi tecrübe sahibi bir personeli sizin için vize işlemlerinizi yapması için görevlendirecektir. Bu kişi tarafından gerekli olan evrakların da belirli kalıplara göre düzenlenmesi söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da vize işlemleriniz son derece başarılı bir şekilde sonuca ulaşacaktır. Almanya vizesi için şu evraklar gerekli olacaktır;

 • Almanya vize başvuru formu
 • Almanya vize harcı dekontu
 • Almanya’ya gidiş sebebinizi kısaca anlatan bir dilekçe
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat belgeleri
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Adli sicil kaydı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisinin renkli taranmış hali
 • Banka hesap cüzdanı
 • Seyahat sigortası poliçesi
 • İkamet belgesi

Almanya vizesi için hazırlamanız gereken evrakların belirli kurallara uygun olarak hazırlanmış olması gerektiğini daha önce de belirtmiştik. Şimdi bu konuyu daha detaylı bir şekilde açıklamanın tam zamanı… Almanya için vize işlemi yaparken gerekli olan evraklar içerisinde belirtilen fotoğraftan başlayacak olursak Almanya vizesi fotoğraf ölçüleri 3X5 ve 4X5 gibi ölçülerdir. Beyaz fon üzerinde çekilmesi gereken bu fotoğrafın aynı zamanda biyometrik bir şekilde çekilmiş olması da oldukça önemli bir durumdur. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği için nüfus dairesine başvuruda bulunmanız gerekli olacaktır. Seyahat belgeleri, uçak bileti ve otel rezervasyonu anlamanı gelir. Bunlar Kıta Vize tarafından temin edilebilir.