Amerika Vizesi

Amerika vizesi almak için Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi sizlere son derece büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Amerika vizesi almak için bir takım şartlara ve bazı gerekli belgelere ihtiyaç duyacağınızı şimdiden söyleyerek bu konuya giriş yapabiliriz. Amerika vizesi almak isteyen kişiler bu vize hakkında kafasında meydana gelmiş olan bir takım soruları sürekli olarak gündeme getirmektedir. Özellikle genç insanlar arasında çok yaygın olmakla birlikte pek çok kişinin hayali olan Amerika’ya gitme hayali için bir vize almanız söz konusu olacaktır. Genel olarak bu konu ile ilgili Amerika vizesi almak zor mu? Şeklinde bir soru sorulmaktadır Bunun nedeni ise Amerika ülkesinin dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer alması ve pek çok kişinin bu ülkeye gitmek istemesi ve hatta sadece gezmek için değil aynı zamanda bu ülkeye yerleşmek için uğraşmasıdır. Bu sebepten ötürü Amerika vizesinin kolay bir şekilde alınıp alınamadığı her zaman için son derece büyük bir merak konusu olmuştur. Amerika vizesi almak diğer ülkelere vize almakla kıyaslandığı zaman biraz daha farklı içerikler isteyebilir. Yukarıdaki paragrafta da belirtmiş olduğumuz gibi Amerika’ya gitmek pek çok kişinin hayal ettiği bir durumdur ve aynı zamanda bu ülkeye yerleşmek gibi planlar yapan kişi sayısı da son derece fazladır. Hal böyle olunca da Amerika ülkesinin vize verirken dikkat ettiği bir takım muslukların olması da son derece normal bir durum olarak karşımıza çıkar. Amerika ülkesinde vize almak isteyen kişilerin ülkesine geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili bir takım belgelere ihtiyaç olacaktır. Bu belgeler genel olarak kişinin maddi durumunun yeterli olduğu yani kendi ülkesinde veya başka bir ülkeye turist olarak gittiği zaman rahat bir şekilde seyahatini tamamlayıp yaşamına belli standartlar da devam edebildiğini gösteren bir belge olacaktır. Bunu daha açık ve net bir şekilde ifade etmemiz gerekirse Amerika ülkesi Kendi ülkesine kaçmak için bir Vize çıkartmak isteyen herhangi bir ülke vatandaşına ülkesinde almak istemez. Bu nedenden dolayı da iş yerinden izinli olduğuna dair bir belge ya da öğrenci ise okuldan izinli olduğuna dair herhangi bir resmi belge görmek ister. Aynı zamanda adli sicil kaydı gibi bir belge ile de bu kişinin sabıkalı olup olmadığını da anlamak son derece doğal bir hak olarak Amerika ülkesinin koymuş olduğu kurallar arasında yer alır. Lafı fazla uzatmadan Amerika ülkesine gitmek için gerekli olan şartlara isterseniz birlikte göz atalım.

Amerika Vizesi Nasıl Alınıyor?

Amerika vizesi nasıl alınıyor başlığı altında incelememiz gereken konu bu vizeye nasıl başvuracağınız, bu vizeyi almak için nerelere müracaat etmeniz gerektiği ya da Amerika vizesi almak için atmanız gereken ilk adımın ne olacağı gibi konular olacaktır. Amerika vizesi almak için ilk yapmanız gereken şeyi söyleyecek olursak bu işlem sadece bir vize randevusu almak kadar kolay bir işlem olacaktır. Hatta bu işlemi sizin için Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri de yapabilir. Amerika’ya gitmek için almanız gereken vizeye başvuru yapmak amacıyla alacağınız vize randevusunu aldıktan hemen sonra Amerika vize başvuru işlemlerinize başlamanız söz konusu olur. Amerika vize randevusuna uygun bir tarihte işlemlerinizi başlatarak evraklarınızı hazırlamanız son derece büyük bir önem taşır. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi personelleri sizler için görevlendirilerek bu işlemlerinizi takip eder ve sonuç olarak vizenizi bir an önce almanız için size hangi yolları izlemeniz gerektiğini gösterir.

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınıyor?

Amerika vize randevusu nasıl alınıyor? Ya da Amerika vize randevusu nereden alınıyor? Amerika vize randevusu almak için Amerika Büyükelçiliği ya da bir takım Amerika vizesi veren aracı kurumlar gibi yerler ile iletişime geçmeniz gerekli olur. Ayrıca bir takım seyahat acenteleri de bu işlemleri yapmanız için Amerika vize başvuru formu doldurmanız için size bir randevu verebilir.

Amerika Vize Ücretleri Ne Kadar 2022?

Amerika vize ücretleri ne kadar 2022? şeklinde yapılmış olan bir internet taraması belki de bu konu ile ilgili olarak en çok arama yapılan konudur. Fakat bu konuda daha gerçek ve net sonuçlara ulaşmanız son derece büyük bir önem taşır. Amerika vize ücretleri ile ilgili olarak sizlere söylememiz gereken en önemli unsurlardan biri bu işlem ücretinin almak istenen vizenin ürünle ya da Amerika vizesi almak isteyen kişinin yaş grubuna veya da özel bir durumu olup olmadığına bağlı olarak da değişkenlik gösterme ihtimali olduğudur. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri size bu konuda daha detaylı ve güncel bir bilgi verecektir. Burada belirtmemiz gereken bir diğer önemli husus ise Amerika vizesi ücretlerinin direkt olarak başvuru sürecinde alınacak olmasıdır.

Amerikan Vizesi İçin Hangi Belgeler İstenir?

Amerika vizesi için hangi belgeler istenir konusu bu konuda son derece önemli olan bir durum olarak karşımıza çıkar. Neden diye soracak olursanız bu vize ile ilgili olarak hazırlamış olduğunuz her bir evrak detaylı olarak incelemeye alınacaktır. Yani evrak da herhangi bir hatalı durum söz konusu olduğu zaman hiçbir şekilde Amerika vizesi almak gibi bir şansımız kalmaz. Aynı zamanda bu evrakların belirlenmiş olan kalıba da uygun olması oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Yani bu evrakların Amerika Başkonsolosluğu’nun belirlemiş olduğu bir kalıp içerisinde istenilen ölçülerde hazırlanması gerekli olur. Amerika vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

  • 2 adet fotoğraf
  • Amerika’yı ne için ziyaret etmek istediğinizi anlatan bir dilekçe
  • Banka hesap cüzdanı
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve Sicil kaydı
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • İkamet belgesi
  • Amerika uçak bileti ve Amerika’da konaklanacak olan yerin rezervasyonu
  • Maaş bordrosu ya da maddi durumu belli eden herhangi bir resmi öneme sahip olan evrak
  • Pasaport

Amerika vizesi almak için istenecek olan bu evraklar dışında da bir takım evraklar istenme durumu da ortaya çıkabilir. Bu evraklar ile ilgili sizlere yapmamız gerekli olan uyarıları da tek tek ele almamız bu bağlamda çok önemli olacaktır. İlk olarak bu vizeyi çıkartabilmek için gerekli bir şart olan 2 adet biyometrik fotoğraftan söz edelim. Bu noktada Amerika vizesi fotoğraf ölçüleri nedir şeklinde bir soru sormanız çok önemlidir. Amerika hükümeti için özel olarak çekilmesi gerekli olan söz konusu fotoğrafın biyometrik olması ve istenen ölçülere sahip olması gerekir. Kayıtlı bulunduğunuz nüfus il müdürlüğü tarafından verilmesi gereken nüfus kayıt örneğini internet üzerinden alacak olursanız bu belge kesinlikle geçersiz olur ve işleminiz gerçekleştirilmez. Ancak ikametgâh belgesi için e-devlet sistemi üzerinden bir çıktı alarak söz konusu evraklar arasına koyabilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı tamamen sizin bu işlemler için düzenli bir evrak hazırlama sürecinden geçip geçmemenizle alakalıdır. Tüm evraklarınızın doğru ve ölçülere uygun bir şekilde tamamlanması halinde birkaç gün içinde vizeniz çıkar.