Polonya Vizesi

Polonya vizesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlar ve bu vize için gerekli olan evraklar hangileridir? Veya Polonya vizesi işlem süreci ile ilgili detaylı bilgiye nasıl ulaşırım gibi sorularınız varsa Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi bu konu ile ilgili olarak sizlere 24 saat hizmet vermektedir. Tüm vize işlemlerinizi yaparken en başından vizenizi alacağınız ana kadar sizlerle birlikte olacak olan Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri son derece tecrübeli bir performans sergileyerek almak istediğiniz Polonya vizesinin hangi türüne sahip olmak istiyorsanız o konu ile ilgili işlem yapmanız için her bir detayı yakından takip edecektir. Peki, Polonya vizesi çıkış aşamalarında ne gibi durumlar ile karşı karşıya gelme ihtimaliniz vardır? Ya da Polonya vizesi çıkartırken hangi vize türünü tercih etmeniz gerekir? Polonya ülkesi Türklere vize istiyor mu? Veya da Polonya’dan başka bir ülkeye geçiş yapmak için Polonya hükümeti transit vize istiyor mu? Bütün bu sorularınıza Polonya Vizesi adlı bu makalemizde tek tek yanıt vereceğiz.

Polonya Türklere Vize İstiyor Mu?

Polonya Türkleri vize istiyor mu? Şeklinde bir sorunun sorulması Polonya vizesi almaya aday olan pek çok kişide kafa karışıklığı meydana getirmektedir. Herhangi bir ülkeye gitmek için mutlaka her vatandaşın vize alması gerekli bir konudur. Polonya ülkesi için de geçerli olan bu durum, bazı devlet görevlileri için ayrıcalık olarak uygulanmıyor olsa da vize almadan yurt dışına çıkmak mümkün olamayacaktır. Siyah pasaporta sahip olan ve devlet görevlendirmesi ile Polonya ülkesine gitmek durumunda kalan kişiler yani diplomatik anlaşmalar için bu ülkeyi ziyarette bulunması gerekli olan diplomatlar yalnızca belli bir süre için Polonya sınırları içerisinde bulunabilir. Görev süresi dolduğunda ise bu ülkeyi terk etmeleri gerekli olacaktır.

Polonya Vizesine Nereden Başvuru Yapılır?

Polonya vizesine nereden başvuru yapılır sorusu ise bu konu ile ilgili olarak en çok merak edilen konular arasında en baş sıralarda yer alır. Polonya ülkesine bir ziyaret yapacak olan kişiler, bu seyahati için Polonya vizesi çıkartmak zorundadır. Polonya vizesi çıkartmak amacıyla Polonya Büyükelçiliği ya da aracı olan vize başvuru merkezi gibi bir takım kurumlara müracaat etmesi gerekli olacaktır.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize randevusu nasıl alınır? Ya da bu konuda bir diğer merak edilen kısım olan Polonya vizesi randevusu nereden alınır? Konusuna gelecek olursak bu işlemi Polonya büyükelçiliğinden ve aynı zamanda bu elçilik ile diplomatik ilişkileri bulunan bir vize başvuru merkezinden yapabilirsiniz. Artık bu işlemi yapmak internet üzerinden olduğu için son derece basit olacaktır. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi tarafından da yapılabilecek olan bu işlem vizenizi daha kolay bir şekilde almanızı sağlar. Unutmayın ki vize başvuruları vize randevusu olmadan yapılmıyor.

Polonya Vizesi Başvuru Formu

Polonya vizesi başvuru formu Polonya vize işlemleri sırasında doldurulması gerekli olan bir formdur. Polonya ülkesine gitmek için vermeniz gereken belgeler arasında Polonya vizesi başvuru formunun da olması son derece büyük bir önem taşır. Bu formda sizden Polonya hükümeti tarafından bir takım bilgiler istenir. Daha sonra vereceğiniz evraklarla ilişkilendirilerek tutarlı olup olmadığı kontrol edilir. Polonya vizesi başvuru formunun yanı sıra aynı zamanda bir de Polonya ülkesinin ne gibi sebeplerden ötürü ziyaret etmek istediğiniz hususunda da bir dilekçe yazmanız istenecektir. Sonuç olarak bu işlemleri başarıyla atlattıktan hemen sonra Polonya vizeniz en kısa süre içerisinde elinize geçmiş olur.

Polonya Vize Ücretleri Ne Kadar 2022?

Polonya vize ücretleri ne kadar 2022 ya da Polonya vize harçları şeklinde bir arama kriteri oluşturarak bir araştırma yapacak olursanız karşınızda pek çok sonuç çıkabilir. Bu durum tamamen birden fazla vize türü ve yaş grubuna göre değişkenlik gösteren vize ücretlendirmeleri olduğu içindir. Bu sebepten dolayı Polonya vizesi ile ilgili herhangi bir vize türü için ücretlendirmenin ne olacağını kısa vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Polonya Schengen Vizesi

Polonya Schengen vizesi almak diğer vize türlerine göre son derece avantajlı olacaktır. Neden diye soracak olursanız Polonya Schengen vizesi ile Schengen bölgesine giren her ülkeye geçiş yapma hakkınız olur. Yani Polonya vizesi alarak neredeyse Avrupa’nın tamamını gezme şansınız olacaktır. Bu sebepten dolayı Polonya Schengen vizesini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Polonya Schengen vizesi bir takım kuralları olan bir vize türüdür. Mesela Polonya Schengen vizesi aldığınız zaman bu seyahate ilk olarak Polonya ülkesi üzerinden başlamanız gerekli olacaktır. Başka bir ülkenin vizesini almış olsaydınız Schengen vize kurallarına göre yine o ülkeden başlamanız gerekli olacaktı. Yani bu sadece Polonya için değil genel olarak Schengen vizesi kuralları kapsamında yer alan bir durumdur. Tam tersini düşünecek olursak da yine Schengen bölgesi sınırları içerisinde yer alan herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış olan bir kişi Polonya ülkesinde de bu vize ile ziyaret etme şansına sahip olacaktır.

Polonya Vizesi İçin Hangi Evraklar İstenir?

Polonya vizesi için hangi evraklar istenir? Polonya vizesi almak isteyen kişilerin hazırlaması gerekli olan belgeler için aşağıda bir sıralama yapılmıştır. Bu belgelerin mutlaka belirli kurallara göre hazırlanması lazım olmakla birlikte aynı zamanda birbiri arasında tutarlılığı olması da son derece büyük bir önem taşır. Polonya vizesi için hazırlanması gerekli olan evraklar şu şekilde olmalıdır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkamet belgesi
 • 2 fotoğraf
 • Polonya Cumhuriyeti’ni neden ziyaret etmek istediğinizi açıklayan bir dilekçe
 • Polonya vize başvuru formu
 • Polonya uçak bileti
 • Adli sicil kaydı
 • Polonya’da kalınması planlanan otelin ücreti ödenmiş olan rezervasyonu
 • Öğrenciler için okuldan izin alındığına dair belge ve öğrenci belgesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Maaş bordrosu, eğer maaş bordrosu yoksa üzerinde bulunan tapular
 • Emeklilerin emekli olduğuna dair bir belge
 • SGK hizmet dökümü
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Pasaport

Söz konusu olan bu belgeleri, Polonya vizesi çıkış aşamasında Polonya konsolosluğu değerlendirmeye alacaktır. Bilgilerin aslı olup olmadığı ve tutarlılığı tetkik edildikten sonra vize verilmesi kararlaştırılacaktır. Bu da vermeniz gereken bu belgelerin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu gösterir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin nüfus dairesinden mutlaka ıslak imzalı ve onaylı bir şekilde alınmış olmasına dikkat edilir. Bununla birlikte internetten değil kesinlikle ilgili makamdan alınmış olması da ayrıca incelenen bir durum olarak karşımıza çıkar. Polonya vizesi için çektireceğiniz nüfus cüzdanı fotokopisi mutlaka renkli çıktı şeklinde olmalıdır. Fotoğrafın ise 3,5 ve 4,5 ölçülerinde olması ve arkası beyaz fonlu olup biyometrik biçimde çekilmiş olması gibi konulara da Polonya vize işlemleri için önem verilmesi gerekli olacaktır.

Polonya Transit Vize İstiyor Mu?

Polonya transit vize istiyor mu? Sorusu Polonya’dan başka bir ülkeye geçiş yapmak için aktarma yapması gereken kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Havaalanından çıkılmayacaksa transit vize alınması gerekmez. Ancak havaalanından çıkacak olan kişilerin transit vize alması şarttır.