İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi alacak olanların bu konu hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmaları, işlerinin ciddi anlamda kolaylaşmasını sağlayacaktır. İnsanlar pe çok ayrıntılı detay ile uğraşmak yerine direk olarak bir danışmanlık acentesi ile ilerleyebilirler. Bu durumun vize almak isteyen kişilere sağladığı pek çok önemli avantaj bulunur. Sizler de bu avantajlardan faydalanmak ve kolaylıkla vize işlemlerinizi tamamlamak adına acenteler ile görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize almanın detaylarına hakim olmak, işlerin her zaman için oldukça kolay şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. İnsanlar İngiltere’ya gitmek ve seyahatlerini gerçekleştirmek adına vize almak zorundadır. Sizler de İngiltere seyahatlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak birtakım işlem yığınını ardınızda bırakmalı ve böylelikle de vizenizi almalısınız. Vize alma süreçleri sizler için normalde olduğundan çok daha kolay bir hal alabilir. Tabi bunu sağlamak adına da sizlerin vize almak adına iyi bir danışmanlık acentesi ile birlikte ilerlemeniz gerekecektir. Tam da bu noktada Kıta Vize danışmanlık acentesi sizlerin imdadınıza yetişecektir. Kıta Vize danışmanlık hizmetleri aldığınız zaman İngiltere vizesini almak sizler için çok daha kolay hale gelecektir. Çabasız ve en az zahmet ile sizler de bu vizeleri alabilir ve seyahatlerinizin bir hayli keyifli şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Schengen vizesi almak konusunda öncelikli olarak kesinlikle gözünüzü korkutmayınız. Çünkü sizler için bu vizeyi almak aslında sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Sadece bu süreç içerisinde yerine getirmeniz gereken eşitli prosedürler olacaktır. Sizler bu prosedürleri tamamlamanızın ardından herhangi bir sorun ile karşılaşmadan vizelerinizi alabilirsiniz. Vize almak istediğiniz zaman her vizede olduğu gibi İngiltere ülkesi için de öncelikle bir pasaporta sahip olmanız gerekecektir. Bunun dışında diğer şartlara da uyum sağladığınız zaman vizenizi almak adına başvuru aşamasına geçebilirsiniz. Eğer tüm detaylara önem vererek başvurularınızı gerçekleştirebilirseniz muhakkak ki vize almanız mümkün hale gelecektir.

İngiltere Vize Alma Şartları Nelerdir?

İngiltere vize alma aşamaları oldukça karmaşık görünebilir. Lakin bu işlemlerin gözünüze kesinlikle karmaşık gelmemesi gerekir. Çünkü vizelerinizi almanız esnasında birtakım prosedürler peşi sıra gerçekleşecektir. Yani bir kez başladığınız anda işlemlerin nasıl sona erdiğini bile anlamazsınız. Tabii ki bu işlemleri tamamlama aşamasına gelmeden önce tamamlamanız gereken belirli şartlar bulunur. Eğer sizler bu şartları eksiksiz bir biçimde sağlıyor olursanız başvurularınızı yapabilirsiniz. Vizenizi almak adına başvuru yapabilmek için bir pasaportunuzun bulunması istenecektir. Sahip olmanız istenilen pasaportta herhangi bir tür ya da özellik aranmamaktadır. Ancak yine de başvuru yapacağınız pasaportlarınızın en az 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması ve içerisinde de en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekecektir. Bu şartın ardından İngiltere vizesi alabilmek adına sizlerin maddi imkanlarınıza da bakılmaktadır. Başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için ancak maddi kaynaklarınızın yeterli olması gerekir. Bu durum ülkeye gitmek, ülkede konaklamak ve geri dönebilmek adına neredeyse her ülkenin önem verdiği kriterler arasında yer alır.

İngiltere Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi almak konusunda bilmenizi istediğimiz oldukça önemli bir detay daha bulunur. Vizelerinizi alabilme süreçleriniz içerisinde en dikkat çekici konu kesinlikle bu esnada hazırlanan evraklar konusudur. Evraklarınız ne kadar düzenli, gerçek ve donanımlı olur ise vizeleri almanız da o kadar güçlü bir ihtimal haline gelecektir. İngiltere kapılarını sizlere açacak olan vizeyi alabilmek adına hazırlayacağınız evraklar ise şunlardır;

 • Pasaport (aktif olan)
 • Banka hesap dökümleri (son 3 aylık)
 • Biometrik fotoğraf
 • Ülkeye gidiş ve dönüş için ulaşım bilgileri
 • T.C kimlik kartının bir fotokopisi
 • Tam vukuatlı olarak alınan nüfus kayıt örneği
 • Ülkede nerede kalınacağını gösteren rezervasyonların bilgileri
 • Reşit olmayanlara özel olarak noter onaylı muvaffakatname
 • İş yeri bulunan kişiler için faaliyet belgesi ve detayları açıklayan diğer belgeler
 • Bankada belirli bir miktar bakiye bulunması (en az 3 bin TL)
 • Eski pasaportunuz varsa bunların birer fotokopileri
 • Maddi imkanları kanıtlar ie destekleyen belge ve evraklar
 • İngiltere vize başvuru formu
 • Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı ve detayları
 • Kamu çalışanı olanlarda görev yapılan yerden alınan yazı
 • Vize ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren belge
 • Davetiye ile gidilecekse davetiye
 • Varsa davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışan kişilerin maaş bordroları ve diğer detayları gösteren belgeler
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi gibi evraklar
 • 30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat amacını destekleyen evrak ve belgeler
 • Şoför vizesi alacaklar için uluslararası ehliyet ve detayları gösteren belgeler
 • Denizci vizesi için denizci cüzdanı ve İngiltere firmasından garanti yazısı gibi önemli evraklar

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vize randevusu alınması gibi bir detay ile uğramanıza kesinlikle gerek bulunmamaktadır. Bunun yerine sizler de güvenilir bir danışmanlık acentesi ile birlikte ilerlemeyi tercih edebilirsiniz. Böylelikle de randevuların alınmasından evrakların hazırlanma sürecine kadar her detayın daha hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. İyi bir acente ile vize işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz adına sizler de Kıta Vize danışmanlık acentesi ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Bu danışmanlık acentesi sayesinde işlemleriniz olabildiğince hızlı ve sorunsuz bir biçimde ilerleyecektir. Böylelikle de sizler İngiltere seyahati gerçekleştirmek adına vizelerinizi sorun yaşamadan alma imkanını elde edebilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti için net fiyat almak isterseniz de Kıta Vize danışmanlık acentesi ile dilediğiniz an irtibata geçebilirsiniz. Buradan sizlere İngiltere vize ücretleri konusunda detaylı bilgi verebilmemiz söz konusu değildir. Vizelerin ücretleri hem türlerine göre hem de seyahat sürelerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de en doğru bilgilere ulaşmak isterseniz vize süresi ve vize türü gibi detayları belirterek bir fiyat almanız gerekecektir. Aksi halde yanlış bilgilendirilmeniz mümkün olabilir.

İngiltere Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

İngiltere vize almak istediğiniz zaman yerine getirmeniz gereken işlemlerden birisi de biyometri işlemleridir. Bu işlemler esnasına sizlerin hem fotoğraf hem de parmak izi gibi bilgilerinizi vermeniz istenecektir. Sizler son 5 yıl içerisinde bir vize daha almış olabilirsiniz. Eğer böyle bir durum söz konusu ise biyometri işlemlerini gerçekleştirmenize gerek olmaz. Çünkü bir önceki vize için zaten biyometri işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz. Veriler 5 yıl boyunca saklandığı için direk olarak işlemlerden muaf olabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

İngiltere vize aldığınız zaman aldığınız bu vize sayesinde güzel bir Schengen turu yapmanız da mümkün olacaktır. Alacağınız bu vize, diğer Schengen ülkeleri için de geçerli olacaktır. Böylelikle de sizler İngiltere vizesi almak ardından bu ülkelere de dilediğiniz gibi gidebilirsiniz. Tabi ki de bu seyahatlerinizin aldığınız vizenin süresini geçmemesi oldukça önem taşır. Bu duruma dikkat ettiğiniz zaman alacağınız vize ile birlikte seyahat edebileceğiniz diğer ülkeler ise şu şekilde sıralanır;

 1. Lüksemburg
 2. Fransa
 3. Hollanda
 4. İspanya
 5. Malta
 6. Polonya
 7. Portekiz
 8. Almanya
 9. Avusturya
 10. Macaristan
 11. Letonya
 12. Litvanya
 13. Slovakya
 14. Slovenya
 15. Yunanistan
 16. Belçika
 17. Çek Cumhuriyeti
 18. Danimarka
 19. Estonya
 20. İsveç
 21. İtalya