Dubai Vize

Dubai vizesi almak için Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile iletişime geçerek son derece kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vizeyi alabilmek için gerekli olan işlemlerden pek çoğunu da Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizin için halleder. Ve aynı zamanda tüm işlemlerinizin de kontrol altında olması için her bir detayla bir bir ilgilenir. Dubai vizesi alma niyetinde olan kişiler için özel olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bu konu hakkında merak ettiğiniz her bir sorunun yanıtını açıklamalı bir şekilde verdik. Dubai vizesi nasıl çıkartılır? Dubai vizesi alabilmek için neler yapmak gerekir? Dubai vizesi almak isteyen bir kişi ne gibi belgeler hazırlamak zorunda? Dubai Türklere vize istiyor mu? Dubai’ye vizesiz gidiliyor mu? Dubai hangi vize türleri veriyor? Dubai turistik vize nasıl alınır? Dubai eş, dost, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi nasıl alınır? Dubai konferans, spor müsabakası ve seminer vizesi nasıl alınır? Dubai ticari vize nasıl alınır ya da Dubai ticari vize almak için ekstra farklı belgeler hazırlamaya da gerek var mı? Dubai vizesi alacak olan kişilerin farklı özelliklerine göre değişkenlik gösteren yukarıda belirtmiş olduğumuz ve bu konu hakkındaki en popüler sorular bu şekildedir. Bu makalemizde söz konusu olan bu soruların her birine ayrı ayrı yer vermeye çalıştık.

Dubai Vizesi Başvuru Süreci

Dubai vizesi başvuru süreci nasıl işler konusunu ele alarak bu konu ile ilgili tüm sorularınız için genel bir yanıt verelim. Dubai vize sürecini başlatmak için ilk önce Dubai konsolosluğundan yani Birleşik Arap Emirlikleri’nden vize randevusu almanız gerekir. Dubai vize işlemleri başvuru formunuzu doldurduğunuz zaman başlamış olur. Bu süreçte vize işlemleri için resmi evraklarınızı da tamamen hazırlamanız gerekecek. Dubai vizesini hiçbir sorun yaşamadan olması gereken süre zarfı içinde alabilmeniz için bu evrakların her birini kurallara uygun bir biçimde hazırlamanız da son derece büyük bir önem taşır. Evraklarınızı teslim etmeden önce mutlaka tekrar tekrar gözden geçirmeniz çok önemli olacaktır. Çünkü gözden kaçırmış olduğunuz tek bir detay bile bu vizenin çıkış sürecine olumsuz bir durum olarak yansıyabilir. Bu sebepten dolayı vize evraklarınızın istenen şekilde hazır olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi personelleri tarafından bu inceleme itinayla yapılacaktır. Aynı zamanda bu evraklar içerisinde yer alan bir takım belgeleri de Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi kendisi çıkartabilir.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusu almak için Dubai konsolosluğuna bir başvuru formu doldurmanız gerekli olacaktır. Bu işlem randevu sistemiyle yapılmaktadır. İnternet üzerinden ya da bizzat kendiniz Dubai konsolosluğuna giderek bir gün alabilirsiniz. Ya da bu işlemi Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi’nin birbirinden tecrübeli personellerine de bırakabilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Dubai vize türleri için bir araştırma yapacak olursanız Dubai vizesine hangi sebeple ihtiyaç duyduğunuzu baz almanız gerekli olacaktır. Dubai ülkesinin verdiği vize türleri, Dubai turistik vize, Dubai akraba, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Dubai ticari vize, Dubai transit vizesi, Dubai spor müsabakası ve konferans vizesi gibi vize türleridir.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri için bir fiyat güncellemesi yapılmış olma ihtimali olabilir. Bu sebepten dolayı kesin bir ücretlendirme yapmak son derece zor olacaktır. Ancak vize başvuru ve danışmanlık hizmetleri merkezleri sürekli olarak bu konularla iç içe olduğu için güncel bir bilgiye ulaşabilir. Bu sebepten dolayı Dubai vize ücretleri ya da Dubai vizesi için hesapta ne kadar para olmalı gibi sorularınıza en sağlıklı cevabı almak için Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize ücretleri çeşitli yaş gruplarına ve almak istenilen vizenin türüne de bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi kaç günde çıkar? Bu vize için başvuru yaptığınız tarih itibariyle son derece büyük bir merak konusu olacaktır. Vize işlemlerinizi yaparken sizden istenen gerekli evraklar söz konusu olacak. Bu evrakları tutarlı ve tam olarak temin etmeniz vizenizin çıkış süreci için çok büyük bir rol oynayacaktır. Dubai vizesi çıkış süresi için kesin bir zaman zarfı belirtmek doğru olmaz fakat 1 hafta ya da en fazla 10 gün gibi bir süreden söz edebiliriz.

Dubai Transit Vize İstiyor Mu?

Dubai transit vize istiyor mu sorusu için belirli bir zaman zarfından söz etmek mümkün olacaktır. Bu ülkeyi sadece başka bir ülkeye geçiş yapmak amacıyla kullanacaksanız transit vize almanız gerekli olacaktır. Ancak bazı durumlar için bu tip bir vize gerekli olmayabilir. Eğer ki 24 saat içinde bu ülkeden başka bir ülkeye hava yoluyla geçiş yapmanız gerekiyorsa hava alanından çıkmamak şartıyla bu vizeyi almanıza gerek yoktur.

Dubai Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Hangileridir?

Dubai vize işlemleri için gerekli evraklar hangileridir? Dubai vizesi almak için turistik vize almak istiyorsanız aşağıdaki evrakları tam olarak ve tutarlı bir şekilde teslim etmeniz gerekli olacaktır.

 • Dubai vize başvuru formu
 • Dubai’yi ziyaret etme amacınızı ifade eden bir dilekçe
 • 2 tane güncel fotoğraf
 • Çalışanlar için maaş bordrosu, çalışmayanlar için ise gelir belgesi, ev hanımları için de eşinin maaş bordrosu ya da üzerine kayıtlı olan mal varlığının belgesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Sağlık raporu
 • Seyahat sigorta poliçesi
 • Dubai uçak bileti ile konaklama bilgileri içeren resmi bir belge
 • Adli sicil kaydı
 • Banka hesap cüzdanı
 • İkamet belgesi
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı renkli fotokopisi

Dubai vizesi için hazırlanması gereken evraklar konusu ile ilgili olarak belirtmek durumunda olduğumuz birkaç kural vardır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ya da adli sicil kaydı gibi önemli evraklar için bizzat kendiniz gidip ilgili makamlardan resmi, ıslak imzalı ve güncelliği olan belgeler almanız gerekli olacaktır. Dubai vize için vereceğiniz fotoğraflar Birleşik Arap Emirlikleri için özel olarak çektirilmiş olmalıdır. Bu fotoğraflar vize kuralları çerçevesinde mutlaka beyaz fon üzerinde ve biyometrik bir formatta olmalıdır. Bu nedenle fotoğrafı çektirirken mutlaka vize işlemleri için çektireceğinizi belirtmeniz son derece büyük bir önem taşır. Pasaportunuzun güncel olmasına özen göstermeniz işlemlerinizin geçerli olması bakımından en çok dikkat etmeniz gereken şeyler arasında yer alır. Aynı zamanda süresi dolmuş olan pasaportlarınız varsa önceden yurt dışına çıkmış olduğunuz da kanıtlanmış olur. Bu da Dubai vizenizin verilmesi açısından size artı bir puan kazandırır. Dubai akraba, aile ve arkadaş vizesi çıkartmak isteyen kişiler bu ülkede yaşayan yakınlarından bir davet mektubu alarak yine belirtilen evrakların yanında teslim edebilir. Diğer vize türleri için de bir takım evrakların hazırlanması gerekli olacaktır. Mesela Dubai ticari vize almak için iş yeri sahibinin vergi levhası, kayıtlı olduğu ticaret odasında olan kaydı, imza sirküleri ve iş yerinin sicil kayıt numarası gibi birçok evrakı bu belgeler arasında bulundurması gerekli olacaktır. Detaylar için Kıta Vize ile iletişime geçebilirsiniz.