Bulgaristan Vizesi

1 Ocak 2007 tarihinden itibaren Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan, vize ile kabul eden ülkelerden biridir. Buna göre Bulgaristan ülkesine seyahat yapacak olanlar için Bulgaristan vizesi mutlaka alınması gerekir. Çünkü diğer Avrupa Birliğine üye olan ülkelerde olduğu gibi aynı şartların Bulgaristan açısından da geçerlilik göstermiş olduğunu söylemeliyiz. Bulgaristan ülkesine eğer ki gidecek olanların bir problem yaşamama gibi bir düşüncesi varsa o zaman dikkat etmesi gereken en önemli konuların başında Bulgaristan vize işlemlerinin sıkıntısız olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Böyle bir yola başvurduğunuz zaman doğal olarak vize işlemlerinin kolayca yerine getirilmesini sağlamaya başlamış olursunuz.

Bulgaristan Vizesi Kolay Alınır Mı?

Vize süreci olduğu zaman haliyle vatandaşlarımızda sıkıntılı bir süreçten geçecek olduğunu düşünür ve hemen olumsuz düşünceye girer. Vize alamadığını düşünenler olabilir. Fakat vize almanız için istenenleri sırasıyla yerine getirmeniz yeterli bir çözüm yolu olmaya başlayacaktır. Bu sayede herhangi bir problem yaşanmadan vizenizi daha da hızlı şekilde temin etme şansına sahip olmaya başlamış olursunuz.

Bulgaristan Hükümeti tarafından da ülkeye girecek olan yabancı kişiler için vizeyi şart hale getirmeye başlamıştır. Üstelik sadece vize almanız yeterli değil. Aynı zamanda uzun süreli şekilde ülkede bulunmak isteyenler olursa yapması gereken oturma izni alması olacaktır. Oturma izni aldığınız zaman artık sıkıntısız bir şekilde ülkede 180 güne kadar oturma hakkı elde edersiniz. Daha kısa olacak şekilde ülke seyahati yapmayı düşünenler olursa o zaman 90 gün şeklinde kalacak olduğunu söylemeliyiz. Sonuç olarak Bulgaristan vizesi kolay alınır mı? diye baktığımız zaman kolay alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Bulgaristan Vize Ücretleri

Bulgaristan vizesi dendiği zaman şüphesiz önemli olan konu içerisinde vize bedeli diyebiliriz. Her ne kadar resmi evrakların sorunsuz şekilde hazırlanma işlemleri yapılması gerekiyor olsa da işin bir diğer yakından ilgilendirecek konularından biri olarak Bulgaristan vize ücretleri ödenmesi gereklidir. Bulgaristan vize ücretleri ödeme aşamasında Konsolosluk ne kadar belirlemiş ise o kadar ödeme yapılması gerekir. Ücretin tam ve eksiksiz olmasına dikkat edin. Çünkü eksik bir şekilde Bulgaristan vize ücretleri hesabına yattığı zaman vize kabulü asla olmayacaktır. Tekrardan vize başvuru süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmadan sizlerde artık sıkıntısız bir şekilde Bulgaristan vize ücretlerinden yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Bu sayede vizenizi en kısa süre içerisinde alma şansına sahip olursunuz.

Bulgaristan’a Giriş Çıkış Serbest Mi?

Bulgaristan’a giriş ve çıkış serbest mi olduğu bir başka merak edilen önemli detaylardan biri olarak öne çıkmaktadır. Bulgaristan’a giriş yapma yetkisine sahip olmanız için burada önemli olan elinizde vizeniz olmasıdır. Vizeniz yoksa ne yazık ki ülkeye giriş yapma yetkisine sahip olmayacaksınız. Fakat vize ile ilgili olarak işlemler yaptıktan sonra ülkeye seyahatlerinizi bundan sonra daha kolay şekilde yapmanız mümkün olur. Bu nedenle Bulgaristan’a giriş çıkış serbest Mi? diye inceleme yapıldığı zaman vize şartının önünüze gelecek olduğunu bilmelisiniz.

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan vizesi ile ilgili olarak bir başka bilmeniz gereken önemli hususların başında vize işlemleri gelmektedir. Vize işlemlerinin evrak hazırlık aşamasına geçmeden önce ilk dikkat etmeniz gereken hususlardan biri randevu süreci olacaktır. Bulgaristan vize randevusu mutlaka alınması gerekmektedir. Vize randevusu alınmadığı zaman ne yazık ki kabul görmeyecek ve ülkeye giriş yapma yetkisi sağlamayacaksınız. Gel gelelim burada vize başvuru sahipleri açısından önemli diyebileceğimiz konulardan biri de Bulgaristan vizesinin önemli kısımlarından biri haline gelen randevuyu nasıl alacak olduğunuzdur. Randevu sistemli şekilde çalışan Konsolosluğun resmi sayfasına gelerek hemen randevu talebinde bulunmaya başlayabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Evrakları

Bulgaristan ülkesine gidecek olanlar için hazırlaması gereken önemli evraklar bulunmaktadır. Kıta vize olarak evrakların hazırlık aşamasında sizlere gerekli tüm yardımları sunmaya devam ediyoruz. Böylelikle evrak hazırlama sürecinin hem daha hızlı bir şekilde hem de eksik olmayacak şekilde tamamlanmasını sağlamış oluyoruz. Bulgaristan vize evrakları nelerdir diye tek tek inceleme altına almaya başladığımız zaman vize başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar şöyledir:

  • Pasaport ülke seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz açısından olması gerekir. Lakin pasaport ile ilgili olarak ta dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi pasaportunuz 10 yıldan eski olmamasıdır.
  • Vize evraklarına dair bir başka talep edilenler arasında iki adet biyometrik resim gelmektedir. Biyometrik resim hazırlanarak gönderilmesi gereken evraklar içerisinde bulundurulmalıdır.
  • Vize harç bedelini yatıracak olanlar ödemeyi yaptığına dair bir resmi belge olarak tutacakları dekontu da belgeleri arasında tutmaları gerekir
  • TC kimlik fotokopisi önlü ve arkalı şekilde olmak üzere hazırlanmalıdır
  • İngilizce şekilde hazırlanmış olan dilekçeniz olmalıdır

Bu adımları sırasıyla tamamlayarak Bulgaristan Hükümetine yolladığınız zaman kabul edilmeme gibi bir durum olmayacaktır.

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Bulgaristan vizesine dair her şeyi eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş olabilirsiniz. Burada başvuru sahiplerinin bilmesi gereken bir başka husus olarak Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar? diyebiliriz. Bulgaristan vizesi ne kadar süre içerisinde çıkacak olduğuna bakıldığı zaman 15 gün gibi bir süre zarfı içerisinde çok kolay şekilde vizenin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede vizeniz çıktıktan sonra artık seyahat ile ilgili olarak istemediğiniz bir sorunlar yaşamayacak ve tam aksine gönül rahatlığı ile artık Bulgaristan ülkesinin yolunu tutmaya başlayacaksınız.

Bulgaristan Vizesiyle Nerelere Gidilir?

Bulgaristan vizesi ile nerelere ziyaret yapabilecek olduğunuzu öğrenmek isteyebilirsiniz. Çünkü vizeniz olduğu zaman Avrupa Birliğinde yer alan diğer ülkelere seyahat etme konusunda hiçbir şekilde bir sorun yaşanmaz. Tam aksine ülkeye seyahat işlemlerinin daha kolay şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Vize başvuru sahipleri tarafından son dönemde en çok merak konusu haline gelmeyi başaran konular içerisinde Bulgaristan vizesiyle nerelere gidilir olduğunu söylemek mümkün. Estonya, Belçika, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelere Bulgaristan vizeniz ile giriş yapma yetkisine sahip olabilirsiniz. Bu sayede Bulgaristan haricinde artık diğer ülkeleri de görme şansına sahip olmaya başlamış olacaksınız. Bulgaristan vizeniz olduğu zaman aynı zamanda dilerseniz Romanya ülkesine de seyahatlerinizi sorun yaşamadan keyifli şekilde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılmalı?

Bulgaristan vize başvurusu nereye yapılmalı konusu da son dönemde vize başvuru işlemlerini yapacak olanlar açısından önemli bir konu haline gelmeye başlamıştır. Bulgaristan vize başvuru işlemleri direkt olarak Bulgaristan Konsolosluğuna yapılır. Aynı zamanda Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan yapmanız gereken randevu alarak direkt olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz olacak. Bulgaristan vize başvurusu yapıldıktan sonra sizden istenen önemli evrakların hazırlıklarını da yapmaya başlayabilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurularınız Kıta vize merkezi olarak profesyonel ekibimiz tarafından yapılır. Bu sayede sorunsuz bir şekilde artık Bulgaristan ülkesine seyahatlerinizi yapabilir ve vize işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir kadromuz ışığında sizlere en hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı olarak Bulgaristan ülkesine de sorunsuz şekilde gitmeniz konusunda gerekli tüm hizmetleri de sunuyoruz. Bu sayede en hızlı şekilde artık Bulgaristan vizenizi alarak Bulgaristan ülkesine giderek eğitim konaklama, iş ve benzeri pek çok desteklerden yararlanma şansına sahip olabilirsiniz.