Estonya Vizesi

Schengen vizesini Estonya ülkesinden alabilmeniz mümkündür. Estonya vizesi almak için hemen başvuru işlemlerinizi yapmalısınız. Seyahatlerinize çok yakın bir tarih aralığında başvuru yapmamanız daha doğru olacak. Başvuru için en ideal süreç 15-20 gün öncesinden yapılması diyebiliriz. Başvuru sonrasında bir diğer önemli olacak detaylardan biri hazırlayacak olduğunuz güncelliğini koruyan belgeler olacaktır. Estonya yetkili makamı tarafına gönderecek olduğunuz belgelerin güncel olmasına dikkat ediyor. Göndermiş olduğunuz belgelerin tarafınıza kabul görmeyerek dönmemesi için vize evrak sürecini daha düzgün şekilde yapmaya özen gösterin.

Estonya Vizesi Kimler Alabilir?

Son dönemde hemen herkes tarafından gitmek istenen ülkelerden biri Estonya oluyor. Günümüzde artık pek çok kişi Avrupa’nın büyük ülkelerinin haricinde farklı ülkelere de yolculuk yapma ihtiyacı içerisinde oluyor. Bu ülkelerden biri olarak Estonya yer alırken, ülke seyahati için önünüzde yerine getirmeniz gereken vize şartı olacağını belirtmeliyiz. Pek çok ülkelerde olduğu gibi artık Estonya’nın da seyahat yapacak olan kişilerden vize şartı sunduğunu söylemeliyiz. Aynı zamanda ülkeye aile, arkadaş gibi ziyaretler yapacak olanlarında tanıdıklarında davetiye alarak Estonya ülkesine giriş yapmasını söyler. Estonya vizesi kimler alabilir? konusuna göz attığımız zaman tüm vize prosedürünü yerine getirenlerin vizelerini sorunsuz şekilde alabilecek olduğunu söylemeliyiz.

Estonya Vizesi Başvurusu

Başvurularınızı yaparken Estonya Büyükelçiliğine giderek yapmanıza gerek yok. Teknolojinin artık globalleştiiği çağımızda daha pratik şekilde başvuru işlemleri yapılıyor. Bu sayede başvuru yapacak olan kişilerde internet üzerinden vize ile ilgili olarak süreçlerde taleplerini iletme fırsatına sahip oluyor. Estonya ülkesine gidecek olanların da başvuru formu işlemlerini bundan sonra internet aracılığı ile sorunsuz şekilde yapmaları mümkündür. Böylelikle en ufak bir pürüz durumu dahi yaşanmadan doğru bilgiler ışığında başvurularınızı da yapabilirsiniz. Estonya vize başvurusu yaparken tüm bilgiler en güncel haliyle başvuru formuna yazılması gerekir. Ayrıca tüm bilgileri girdikten sonra sistemdeki kaydet butonuna tıklayarak hemen resmi makama yollayabilirsiniz.

Estonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Randevu almadan Estonya ülkesine yolculuk etmeyi düşünüyorsanız tamamen hataya düşersiniz. Çünkü yetkili makamın randevu ile vizeleri kabul eden bir prensibe sahip olduğunu söylemeliyiz. Aslında bunun sadece Estonya için geçerli olduğunu söylememiz doğru olmaz. Hangi ülkeye gidecek olursanız olun ilk olarak randevu almanızı söyler. Burada önem arz eden detaylardan biri de Estonya vize randevusu nasıl alınır? olduğu diyebiliriz. Estonya ülkesine giderek 90 güne kadar konaklama imkanlarından yararlanmak isteyen kişiler hemen resmi adresin yolunu tutmaya başlayabilir. Resmi adres yoluna yöneldikten sonra internet üzerinden randevu alabilir.

Estonya Türklere Vize İster Mi?

Hizmet, diplomatik veya hususi diplomaya sahip olanlar vize taleplerini iletebilir. Estonya Türklere vize ister mi? sorusuna karşılık olarak istediğini söyleyebiliriz. Ayrıca vize başvurularını yapacak olanlar için iki farklı başvuruları yapma durumu vardır. Bunlardan biri 90 gün olacak şekilde bir vize izin hakkı olurken bir diğeri de daha uzun süreli kalmak isteyenler için geçerli olacak 180 gün vize başvurusu olduğudur. Vize başvurusu sırasında hangisini isterseniz belirtmeniz gerekir. Çünkü 180 gün olacak şekilde başvurularınızı yapıyorsanız o zaman Estonya Konsolosluğu tarafından istenecek olan oturma izin dilekçenizi de tarafına yollamak zorunda kalabilirsiniz.

Estonya Vize Ücretleri

Estonya vize ücretleri, seyahat severler açısından bir başka araştırılan önemli konulardan biri olur. Çünkü her sene vize harç bedellerinde rakam olarak değişiklik oluyor. Doğal olarak aynı tutarı ödeyemeyecek olduğunuzdan dolayı yeni belirlenen vize ücret bedelinin ne olduğu sorgulanmaya başlanıyor. En güncel şekilde belirlenmiş olan harç ücretleri hemen yetkili makamın hesabına uygulanmaktadır. Estonya ülkesine gitmek için ne kadar vize ücreti ödemek zorunda olduğunuzu merak ediyorsanız 30 Euro ödemek zorundasınız. Aynı zamanda pasaport türü ve vize başvurularınız nasıl olursa olsun ödeyecek olduğunuz tutarak bakıldığı zaman aynı olacaktır.

Estonya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalı?

Estonya vize fotoğraf ölçüsü nasıl olmalı? evraklar içerisinde resimlerinizde yer alacağından dolayı önemli bir durumdur. Çünkü yetkili makam tarafından biyometrik olarak hazırlanacak fotoğraflarınız ile ilgili olarak nasıl olması gerektiği belirtilmiştir. Yetkili makam tarafından belirtilen unsurlardan yola çıkarak fotoğraf ölçüsü nasıl olmalıdır diye incelemeye başladığımız zaman:

  • Fotoğraflarınız 35×45 MM şeklinde olmalıdır

  • Estonya Konsolosluk tarafına iki adet şeklinde resminiz hazırlanarak yollanmalıdır

  • Biyometrik resim olmalıdır

Resim evraklar arasında yer almayıp gönderilmediği zaman ne yazık ki vizeniz geçerli olmayacaktır. Eğer ki vize sürecinde yanlış ve eksik bir durum olmamasını istiyorsanız Kıta vize danışmanlık firmasından hizmet almanızı öneriyoruz. Böylelikle en doğru hazırlık ile yetkili makama gönderim yapılırken hemen kabul olunarak vizenin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Estonya Vize Yorumları

Estonya ülkesine gitmeden önce ilk olarak vize ile ilgili yorumlar incelenir. Daha sonrasında da vize ile ilgili olarak bir an önce başvuru süreçleri de yapılmaya başlanır. Çünkü ilk defa seyahat işlemlerini Estonya ülkesine yapacak olanlar için Estonya vize yorumları nasıl yapıldığı da son dönemde merak edilen bir konu haline gelmektedir. Vize hakkında yapılan yorumları inceleyerek artık pek çok kişinin deneyimlerini an be an takip edebilirsiniz. Aynı zamanda gidecek olduğunuz ülke ile alakalı olarak konaklama, iş şartları, eğitim ve daha pek çok kafanızda soru işareti yaratan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Estonya Uzun Süreli Kalınır MI?

Dünyamızda pek çok farklı ülkeler yer almakta ve her birinin de zenginlikleri birbirinden farklı şekildedir. Kimi ülkenin sosyal yaşamı dikkat çekerken kimisinin de eğitim durumu olabiliyor. Hal böyle olunca da ülkemizdeki vatandaşlar yurt dışı ile ilgili olarak hangi ülkeye gidecekleri konusunda kararsızlık yaşama durumlarında oluyor. Fakat son zamanca Estonya ülkesinin ön plana çıkarma başarısı gösteren ülkelerden biri haline geldiğini söylemeliyiz. Estonya uzun süreli kalınır mı? sorusu ülke ziyaretlerini yapacak olanlar için son dönemde çok fazla sorgulanan bir konu haline gelmektedir.

Normal şartlarda 90 gün şeklinde ülkede kalma durumuna izin verilirken, en fazla kalacağınız süre zarfının 180 günü bulma durumu olacaktır. Bu sayede artık ülkeye gittiğiniz zaman en az 90 en fazla 180 güne kadar kalma hakkına sahip olursunuz.

Estonya Vize İtirazi

Estonya vize itirazı, vizesi olumsuz şekilde sonuçlanan kişilerin izleyeceği çözüm yollarından biridir. Lakin vize itirazın geçerli şekilde sayılabilmesi için tanına süre dilimi içerisinde mutlaka itirazınızı yapmanız gerekir. İtiraz için vize başvuru sahiplerine verilen zaman ne kadar diye baktığımız zaman 30 gün şeklinde olduğunu söylemeliyiz. 30 gün içerisinde vize ile ilgili olarak şikayetlerinizi yetkili makam birimlerine iletebilirsiniz. İletmiş olduğunuz vize ile ilgili olarak itirazlarda yetkili makam tarafından değerlendirmeye alınır. Fakat genelde bu tür yetkili makam tarafına yapılan itirazların geri dönüşleri de uzun şekilde oluyor. Bu nedenle yaptığınız itiraza hemen geri dönüş olacağını düşünmeyin. Tarafınıza dönüşler birkaç ayları bulabilir.

Kıta vize ekibi ile artık vizenizi daha hızlı ve problem yaşamadan almak ister misiniz? O zaman hemen vize hizmetleri için iletişim numaramızdan irtibata geçerek hizmet vermemizi sağlayabilirsiniz.