Finlandiya Vizesi

Finlandiya vizesi ile Schengen ülkelerinin anahtarlarını da ellerinizde bulundurabilirsiniz. Çünkü bu ülkeye seyahat etmek adına alacağınız vize, diğer Schengen ülkeler için de geçerli olacaktır. Böylelikle de sorunsuz bir biçimde dilediğiniz kadar özgürce seyahatlerinizi yapabileceksiniz. Vizeleri almak adına etrafınızdan duyduğunuz şeyler kafanızı karıştırmış olabilir. Elbette ki vize almak adına belirli prosedürleri yerine getirmeniz gerekir. Tabi bunun yanı sıra belirli bir maddi gücünüzün de bulunması gerekir. Ancak maddi olarak yeteri kadar gücünüz varsa ve şartlara uygunsanız vize almak konusunda sorun yaşamazsınız. Sizler de Finlandiya’ya gitmek ve bu ülkede seyahat etmek istiyor olabilirsiniz. Bu konuda vize almak için çok fazla zahmet ve çaba harcamanıza da gerek bulunmayacaktır. Eğer sizler de Kıta Vize danışmanlık acentesinin artılarından faydalanmak isterseniz dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Diğer danışmanlık acenteleri ile kıyaslandığı zaman Kıta Vize ile birlikte işlemlerinizi çok daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle de yapacağınız Finlandiya seyahati sizler için çok daha keyifli ve özellikle de kolay hale gelecektir.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Sizler de Finlandiya Schengen vizesi almak adına dilediğiniz an bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Vizenizi alarak seyahatinizi gerçekleştirmek adına öncelikli olarak vize alma sürecinizi nasıl geçirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekecektir. Sizler şartlara uygun değil iseniz vize almanız son derecede sıkıntılı olacaktır. Lakin gerektiği şekilde vize almaya uygun iseniz gerekli işlemleri tamamlayarak sizler de vizelerinizi alabilirsiniz. Alacağınız vize ile birlikte de pek çok ülke seyahat edebilirsiniz. Gereken detaylara uygun olduğunuz zaman gerçekleştirmeniz gereken bazı işlemler karşınıza çıkacaktır. Bu işlemlerin hangilerinin hangi sıralama ile yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Böylelikle süreç sizler için zor geçmeyecektir. Ancak gerekli detaylara dikkat ederek işlemlerinizi gerçekleştiremezseniz süreç oldukça zor hale gelebilmektedir.

Finlandiya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Finlandiya vize alma konusunda bilmeniz gereken önceliklerden birisi vizenizi alabilmek adına uygun olmanız gereken şartlardır. Şartlar deyince akla gelen ilk şey kuşkusuz ki maddi imkanlardır. Çünkü günümüzde bir ülkeye seyahat etmek adına belirli bir maddi imkanın bulunması gerekir. Yurt dışı seyahati için maddi durumunuzun imkan vermesi, Finlandiya için bir güvence oluşturacaktır. Bu güvence, ülkenize geri döneceğinizin garantisidir. Zaten vize için onay gelmesinin en önemli püf noktalarından birisi de dönüş için rezervasyon bilgilerinin doğru ve detaylı biçimde evraklar içerisinde yer almasıdır. Sizler de Finlandiya vizesi almak istiyorsanız eğer maddi imkanınızın bulunması gerekecektir. Yine bir pasaportunuzun bulunması da oldukça önemlidir. Pasaport içerisinde en az iki adet boş sayfa ve en az 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması da önemli şartlar arasındadır.

Finlandiya Vize İçin Gerekli Evraklar

Finlandiya vizesi almayı planladığınızda şartlara baktığınızı varsayıyoruz. Bu defa da sizlerin gereken belgeleri titizlik ve özen ile hazırlamanız gerekecektir. Bu evrakları ne kadar detayı ve doğru bir biçimde hazırlarsanız eğer vize alma süreci sizin için daha kolay olacaktır. Finlandiya seyahatiniz için alacağınız vize adına hazırlamanız gereken evraklar;

 • Türü fark etmeyen bir pasaport
 • Kullanılan banka hesaplarında en az 3 bin lira bakiye
 • Nüfus cüzdanın fotokopisi
 • Tam vukuatlı olarak alınan nüfus kayıt örneği
 • Kullanılan banka hesaplarının son 3 aylık hesap özeti
 • Eski pasaportların çekilen fotokopileri
 • İş yeri sahiplerinin gösterecekleri belgeler
 • Çiftçiler için gerekli belgeler
 • Kamu personellerinin görev yerlerinden aldıkları yazılar
 • Öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Maddi imkanların nasıl olduğunu belirten evraklar
 • Finlandiya vize başvuru formu
 • Biometrik fotoğraf
 • Ülkeye gidiş ve dönüşü gösteren ulaşım rezervasyonları
 • Ülkede nerede kalınacağını belirten rezervasyonlar
 • Yapılan seyahatin sebebini açıklayan belgeler
 • Vize için ücretinin ödeme dekontu
 • Davetiye
 • Eğer varsa davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışan kişiler adına maaş bordroları ve gereken diğer detaylar
 • Reşit olmayanlar adına alınan muvaffakatname şeklinde sıralanmaktadır.

Finlandiya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Finlandiya vize randevusu konusunda kafanız son derecede karışmış olabilir. Bu gibi detaylar ile uğraşmak yerine direk olarak bu kapsamda hizmet veren yerlere danışabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken bir detay daha vardır. Finlandiya seyahatiniz için vize almak istediğinizde randevu almanıza gerek yoktur. Fakat acente seçimi konusunda oldukça araştırmacı olmanız gerekecektir. Çünkü neredeyse bütün işlemlerinizi bu acenteler üzerinden gerçekleştirirsiniz. Randevu almaya gerek kalmadan Finlandiya vize için başvuru yapmak isterseniz sizler de Kıta Vize eşliğinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreç içerisinde Kıta vize, sizlere oldukça önemli yardımlarda bulunacaktır.

Finlandiya Vize Ücreti Ne Kadar?

Finlandiya vize ücreti hem vize tipi hem de vize süresi ile alakalı bir durumdur. Vizelerin ücretleri konusunda bu alana bir değer vermek kesinlikle mümkün değildir. Zaten bu konu hakkında bir genelleme yapmak da kesinlikle bu konuda sizleri yanlış bilgilendirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Sizler vizelerinizi almadan önce fiyatlarını merak edebilirsiniz. Bu fiyatları öğrenmek istiyorsanız eğer bizlere doğrudan ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla fiyatları öğrenmek istiyorsanız eğer öncelikli olarak vize süresi ve çeşidine karar vermeniz gerekecektir. Bu duruma karar vererek bizlere danıştığınız zaman sorun yaşamadan vizelerin ne kadar ücrette olduğunu bulabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Finlandiya vize esnasında asla es geçilemeyecek işlemlerden birisi de biyometri işlemleri olarak karşımıza çıkar. Bu vizeler için biyometri işlemleri kesinlikle gerekir. Durum her ne olursa olsun bu işlemler gerçekleştirilmeden vizeler alınamaz. Vize işlemleri esnasında sizlerden parmak izi alınması zorunludur. Bu işlemler için parmaklarınızda yara ya da kesik gibi durumların bulunmaması süreci sıkıntıya sürüklemeyecektir. Bunun için de parmak izi vermeden önce bu tür durumlara dikkat etmenizde fayda olacaktır. Finlandiya vizesi almak konusunda bu işlemler yerine getiremeyecek durumda olmanız da elbette mümkündür. Parmaklarınızın ya da ellerinizin olmaması gibi durumlarda ise alacağınız bir sağlık raporu ile bu işlemlerden muaf olabilirsiniz. Bu durum da sizlerin vize almanız için önünüzde engel olamayacaktır.

Finlandiya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Finlandiya vize işlemlerini tamamlamanız ve vizenizin çıkması ardından istediğiniz Schengen ülkesine gidebilirsiniz. Gidebileceğiniz bu kapsamda pek çok ülke bulunur. Bu kapsamda gidilebilecek olan ülkelere toplamda vize süresini aşmadan gidilebilir. Schengen ülkeleri ise şu şekilde sıralanır;

 1. Polonya
 2. Portekiz
 3. Slovakya
 4. Avusturya
 5. Belçika
 6. İtalya
 7. Slovenya
 8. Çek Cumhuriyeti
 9. Danimarka
 10. Estonya
 11. Fransa
 12. Hollanda
 13. İspanya
 14. İsveç
 15. Almanya
 16. Macaristan
 17. Letonya
 18. Litvanya
 19. Lüksemburg
 20. Malta
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Finlandiya Vizesi Almak

Finlandiya’ya gitmek istiyorsanız ve üçüncü ülke vatandaşı konumunda bulunuyorsanız endişe duymamanız gerekir. Çünkü bu vizeleri Türkiye içerisinde oturma izniniz bulunması durumunda sorun yaşamadan alabilirsiniz. Vizelerin alınması oturma izni olması durumunda Türkler ile tamamıyla aynıdır. Sizler de üçüncü ülke vatandaşı konumunda yer alırken sorun yaşamadan bu ülke adına vizelerinizi alabilirsiniz. Bunun için de iyi bir danışmanlık acentesi ile birlikte ilerlemek, işlemlerinizin çok daha kolay biçimde sona ermesini sağlayacaktır.