Hindistan Vizesi

Hindistan’a seyahat edecek olan Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaportlardan birine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Ancak Diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin, Hindistan seyahatleri için herhangi bir vize başvurusunda bulunması gerekmemektedir.

Hindistan’ın kapıda vize uygulaması bulunmadığı için Hindistan vizesi almak isteyen kişilerin, tüm işlemleri ülkemizde tamamlaması ve ülkemizde vizesini teslim alarak Hindistan seyahatine çıkması gerekmektedir.

Hindistan tur vizesi alacak olan kişilerin, Hindistan Konsolosluğu tarafından talep edilen gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunması ve gerekli vize harcı ödemesini yapması gerekmektedir.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan vize başvuruları nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak; Hindistan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, bu başvurularını yalnızca online olarak yapabilmektedir. Hindistan Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden Hindistan vize başvuru işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, öncelikle bu resmi web sitesinde yer alan başvuru kısmında kişisel gerekli bilgilerini girdikten sonra Hindistan vize başvuru formunu istenilen şekilde ve eksiksiz bir şekilde doldurarak oldukça kısa bir sürede ve kolayca başvuruda bulunabilmektedir. Ardından Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenen günde ve saatte kişiler, vize alabilmeleri için gerekli olan parmak izi taraması için çağrılmakta ve bu vize randevusuna gidecek olan kişiler, başvuru formunun ardından onlardan talep edilen tüm gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayarak bu randevuda konsolosluğa teslim etmelidir.

Kişilerin Hindistan’a seyahat amaçlarına uygun olarak belirtmiş oldukları vize türüne göre farklılık gösteren bu gerekli evrakların teslim edilmesinin ardından aynı zamanda vize başvuru formunun da bu sefer ıslak imzalı bir şekilde yine yetkili birime teslim edilmesi lazımdır. Bu evrakların teslimi ve aynı zamanda Hindistan vize harç ücretinin de ödenmesinin ardından vize başvuru süreci tamamlanmakta ve kişiler vizelerinin işlenmesini bekleyerek herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda belirli bir iş günü içerisinde vizesine kavuşabilmektedir.

Hindistan Vize Evrakları

Hindistan vize evrakları, kişilerin vize başvurusunda bulunabilmeleri için Konsolosluk tarafından talep edilen ve bu evraklar incelenerek kişilerin vize alıp alamayacağına karar verilen belgelerdir. Bu nedenle oldukça önemli olan bu evrakların kesinlikle eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Hindistan seyahati amacına uygun vize türü için başvuruda bulunan kişiler, bu vize türü için kişilerden talep edilen gerekli evrakları yetkili birimlerden ve resmi internet sitesi üzerinden öğrenerek, parmak izi tanımlaması için çağrılacak oldukları vize randevusu günü ve saatine kadar bu evrakları doğru bir şekilde ve eksiksiz tamamlaması gerekmektedir.

Vize randevusunda teslim edilen bu evraklar, vize işleme süreci içerisinde incelenmekte ve kişilerden revize istenebilmekte veyahut çeşitli ek belgeler yine bu süreçte talep edilebilmektedir. Bu evrakların sorunlu bir şekilde teslim edilmesi halinde Hindistan tur vizesi başvuruları reddedilebilmektedir. Hindistan vizesi için kişilerin tamamlaması gereken evraklar şunlardır;

 • Hindistan seyahati dönüşünden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve vize için en az 2 sayfalık boş sayfası bulunan Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Hindistan Vize talep dilekçesi
 • İngilizce olarak doldurulması gereken Hindistan vize başvuru formu
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan ve 5×5 ölçüde 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • En az 2500 TL’lik mevcut bakiyesi bulunan banka hesap cüzdanı ve hesap dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kişilerin finansal durumunu belirten araç ruhsatı, ev veya arsa tapusu gibi çeşitli evrakalr
 • Kişilerin yaşadıkları yeri belirten ikametgâh belgesi
 • Seyahat için alınmış olan ulaşım ve konaklama rezervasyonları ve biletlerinin belgeleri
 • Eğer Hindistan’a tek başına seyahat edecek olan kişi 18 yaşının altındaysa, noter tasdikli ve ebeveynlerinden alınan muvaffakatname belgesi
 • 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Hindistan’a seyahat edecek kişinin evli olması halinde evlilik cüzdanı aslı

Hindistan Vize Ücreti

Hindistan vize ücretleri, kişilerin vize başvuruları konusunda en çok merak ettiği konulardan biridir. Öncelikle Hindistan vizesi için ödenecek olan vize harç ücreti, kişilerin seyahat amaçlarına göre alacak oldukları vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Tüm gerekli evraklarını tamamlayan kişilerin Hindistan Konsolosluğu’na bu ödemeyi güncel kura göre yapmaları gerekmektedir.

Hindistan vize ücreti, kişilerin herhangi bir ek hizmet almaması halinde yalnızca vize harç ücretini kapsamaktadır. Hindistan’a turistik vize alarak turistik seyahat amaçlı gidecek olan kişilerin ödemesi gereken vize harç ücreti 103 dolardır. İş eğitimi, konferans gibi durumlar için vize başvurusunda bulunan kişiler ise 83 dolar ödeme yapmak zorundadır. Hindistan’a ticari amaçla gidecek olan ve Hindistan ticari vize başvurusunda bulunan kişiler ise 123 dolarlık bir ödeme yaparak vize başvurusu sürecini tamamlayabilmektedir.

Bunun haricinde kişilerin Hindistan vizesi için vize danışmanlık hizmeti almaları halinde, hizmet aldıkları firmaya bağlı olarak danışmanlık ücreti ödemesi gerekmektedir. İşte bu konuda bizler, sizlere sunduğumuz en kaliteli vize danışmanlık hizmetlerimizi en uygun fiyatlarla sunarak, sizleri fahiş ücretlerden koruyoruz.

Hem uygun fiyatlı hem de oldukça kaliteli bir şekilde hizmet sunan firmamız, bünyesinde barındırdığı tüm çalışanlar ile birlikte bu hizmetleri büyük bir özveri ve başarı ile sürdürmekte ve bu sayede kişiler, zorlu vize süreçlerinde kendilerini yormadan ve yıpratmadan en kolay şekilde vizelerine kavuşabilmektedir. Özellikle meydana gelebilecek her türlü zorluğu ve aksaklığı ortadan kaldıran ve sizlerin vizenize en kısa sürede ulaşabilmenizi sağlayan vize danışmanlık firmamızı tercih ederek en uygun danışmanlık ücretleri ile ek destek alabilirsiniz.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan vize randevusu nasıl alınır? Sorusu, oldukça merak edilen ve araştırılan konulardan biridir. Öncelikle Hindistan vize randevu işlemleri, kişiler tarafından gerçekleştirilmemektedir. Çünkü, Hindistan Konsolosluğu, vize başvurularını online olarak resmi web sitesi üzerinden aldığı için kişiler, diledikleri zaman Hindistan vize başvurusunda bulunabilmekte ve sitede yer alan formu İngilizce bir şekilde ve eksiksiz doldurarak gönderebilmektedir.

Ardından kişilerin vize başvuruları için gerekli evrakları toplamasının ardından hem bu evrakların teslimi hem de vize için kişilerden alınması gerekli olan parmak izi taraması için Hindistan Konsolosluğu kişiler ile iletişime geçmektedir. Bu görüşmede kişiler, parmak izi taraması ve gerekli evrakların teslimi için Hindistan Konsolosluğu tarafından kendileri için belirlenmiş olan vize randevusu gününde ve saatinde konsolosluğa çağrılmaktadır.

Yani Hindistan vizesi için kişilerin online olarak yapmış oldukları başvurunun ardından vize başvuru sürecinin tamamlanması için Hindistan Konsolosluğu, bu formu inceleyerek kişiler ile iletişime geçmekte ve onlara konsoloslukta uygun olan bir tarihte ve saatte vize randevusu vermektedir. Bu nedenle kişilerin Hindistan vize randevu işlemi yapmasına gerek yoktur.

lidervize.com adresimizi ziyaret ederek gerek Hindistan vizesi gerek diğer tüm vize hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilir, bizlerle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında çok daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Bizimle görüşme gerçekleştirerek ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerimiz hakkında size özel fiyatlarımızı öğrenebilir ardından vize danışmanlık hizmetlerimizden en kısa sürede yararlanabilirsiniz. Sizler için vize sürecini en iyi şekilde yürütecek olan ekibimiz, bu sayede sizlerin zorlu vize süreci altında ezilmenize ve kendinizi yormanıza gerek kalmadan en doğru ve en hızlı şekilde hizmetlerimizi sizlere sunmaktadır.