Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan vizesi almak konusunda bilinmesi gerekenler ile sizler de vizelerinizi kolay bir biçimde alabilirsiniz. Vize almak için sorun yaşamak istemezseniz eğer sizler de Kıta Vize danışmanlık ajansı ile birlikte ilerlemeyi tercih ederseniz ciddi avantajlar elde edersiniz. Vizenizi alabilmek adına çok fazla emek ve çaba harcamanız gerekmeyecektir. Kıta Vize sizler için pek çok önemli detayı düşünecektir. Böylelikle de sizler sorunsuz bir biçimde vizenizi alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan seyahatlerinizi gerçekleştirmek için vize almak konusunda hassas davranmanız gerekecektir. Özellikle de başvurular esnasında basit detayların gözden kaçması bile vize almanıza engel olabilecektir. Bu durum da elbette ki sizlerin vize almanıza engel olacaktır. Özellikle de başvuru evrakları bu konuda oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Vize evraklarınız gibi önemli detayları hazırlarken Kıta Vize gibi güçlü bir danışmanlık firması ile birlikte işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle de herhangi bir sorun ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Bu durum da sizlerin kolaylıkla vizelerinizi alarak seyahatlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan Schengen vizesi alarak sizler de oldukça keyifli bir gezi planı çizebilirsiniz. Çünkü almış olacağınız bu vize sayesine birçok Schengen ülkesini de aynı zaman dilimi içerisinde seyahat etme imkanınız bulunacaktır.

Sizler de Schengen vizesi alma imkanından faydalanarak bu ülke beraberinde diğer Schengen ülkelerine gidebilirsiniz. Bu sizlere sunulan son derecede önemli avantajlardan birisidir. Bunun için gerekli detaylara hakim olmanız gerekir. Ardından da gereken detayları yerine getirdiğinizde sorun yaşamadan vizelerinizi alabilirsiniz.

Şartları sağlamanız ve gereken adımları gerçekleştirmeniz vizeler için yeterli olacaktır. Bu süreç içerisinde danışmanlık hizmetlerini almanız, sizlerin vize sürecini en etkin ve kolay şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Tüm bu imkanlardan faydalanmak, sizlerin rahat bir gezi planı kurmanıza da yardımcı olacaktır. Alacağınız vize ile birlikte sadece Hırvatistan seyahati değil aynı zamanda komple Schengen seyahati de gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Alma Şartları Nelerdir?

Hırvatistan vize alma hakkında sizlerin ilk başta şartlara hakim olmanız avantaj sağlayacaktır. Hızlı ve etkili bir vize alma süreci için hangi adımın ne zaman gerçekleştirildiğini bilmelisiniz. Bu konuda sizlerin de bilmeniz gereken şey, ilk başta şartlara uyum sağlamanızdır.

Sizler şartlar konusunda bir sorun yaşamayabilirsiniz. Yani vize almak konusunda önünüzde bir engel bulunmaz ise bu vizeleri Kıta Vize danışmanlık firması sayesine kolay biçimde alabilirsiniz. Aktif bir pasaportunuzun bulunması ve maddi kaynaklarınızın yeterli olması ardından firma ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Maddi kaynaklar, sizin ülkeye gitmeniz ardından ülkenize geri döneceğinize dair bir garanti sunar. Bu durumun olmaması halinde vize almanız tabii ki mümkün olmayacaktır.

Eğer sizler de Hırvatistan vizesi almak isterseniz şartları sağlamanız ardından gerekli başvuru işlemlerine geçebilirsiniz. Hızlı ve etkili işlemler ile birlikte vizelerinizi almak sizler için imkansız olmayacaktır.

Hırvatistan Vize İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesi almak için gerekli evraklar konusu, vize almak hakkında en çok önem vermeniz gereken detaylar arasında yer alacaktır. Bu alanda yapabileceğiniz basit bir hata ya da yanlış bilgi dahi sizin vize için ret alabilmenize neden olabilecektir. Elbette ki herkes gibi sizler de böyle bir durum ile karşılaşmak istemezsiniz. Bunun için evraklarınızı detaylı biçimde hazırlamanızda fayda bulunur. Vize için hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir;

 • Geçerlilik süresi bulunan pasaport
 • Biometrik fotoğraf
 • T.C kimlik kartının çekilmiş bir fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesaplarının hesap özeti
 • Aktif şekilde kullanıldığı belirtilen banka hesabı içerisinde en az 3 bin TL
 • Bulunuyorsa eski pasaportların birer fotokopileri
 • Finansal imkanları gösteren belgeler
 • Hırvatistan vize başvuru formu
 • Ulaşımın tüm detaylarını gösteren rezervasyonlar
 • Varsa davetiye ve beraberinde davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Öğrenciler için geçerli olan öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Çalışanların SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet döküm belgesi gibi belgeleri
 • Ülkede konaklamayla alakalı rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacını destekleyen tüm detayların açıklandığı evraklar
 • Şoför vizesi adına teminat yazısı
 • Vize ücretinin yatırılmış olduğunu gösteren ödeme dekontu
 • 18 yaşından küçüklerde geçerli ebeveynden alınan noter onaylı muvaffakatname
 • Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydıyla birlikte çiftçi belgesi
 • Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı

Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan vize randevusu alınması gereklilik göstermeyen ülkelerden birisidir. Sizler bu ülkeye gidiş için vize almak istediğinizde onaylı acenteler aracılığıyla işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu acenteler arasından seçim yapmak da sizin için zorlu olabilir.

En güvenilir şekilde vizenizi almak istediğiniz zaman sizler de Kıta Vize aracılığı sayesinde işlemlerinizin kolaylıkla gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Vize konusunda herhangi bir sorun yaşamadan en güvenilir biçimde işlemleriniz gerçekleştirilir.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vize ücreti için sizlere net bir ücret belirtmek şu konumda yanlış olur. Bunun nedeni ise vize ücretlerinin belirli durumlar halinde değişmesidir. Vizelerin alınacağı türleri ve süreleri bu konuda net şekilde fiyatları değiştirecektir.

Vizelerin ücretlerini öğrenmek istiyorsanız sizler de bir an evvel Kıta Vize ile iletişime geçebilir ve böylelikle de vize ücretleri konusunda detayları öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vize için biyometri işlemleri adına sizlerden hem parmak izi hem de fotoğraf istenecektir. Parmak izi konusunda bilinmesi gereken ufak bir detay bulunur. Bu işlemler esnasında parmaklarınızın kesik ya da yanık olmaması önemlidir. Bu şekilde parmak izi vermek konusunda bir sorun yaşamazsınız.

Biyometri işlemleri esnasında sizler parmak izi veremeyecek durumda olabilirsiniz. Bu durum ancak sağlık sorunları nedeni ile olabilir. Eğer böyle bir durumunuz bulunuyorsa parmak izi yerine bunun için alacağınız bir sağlık raporunun da geçerliliği bulunacaktır.

Hırvatistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Hırvatistan vize aldığınız zaman Schengen ülkelerine seyahatler de yapabilirsiniz. Çünkü alacağınız vize ile istediğiniz Schengen ülkesine de giriş sağlayabileceksiniz. Toplam vize süreniz doğrultusunda istediğiniz ülke içerisinde istediğiniz süre boyunca kalma imkanını elde edeceksiniz. Bu nedenle de seyahatleriniz esnasında kendinizi oldukça özgür hissedebilirsiniz. Alacağınız vizeyle gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ise şunlardır;

 1. İspanya
 2. İsveç
 3. İtalya
 4. Macaristan
 5. Letonya
 6. Finlandiya
 7. Almanya
 8. Avusturya
 9. Belçika
 10. Çek Cumhuriyeti
 11. Litvanya
 12. Lüksemburg
 13. Malta
 14. Slovenya
 15. Yunanistan
 16. Polonya
 17. Portekiz
 18. Slovakya
 19. Danimarka
 20. Estonya
 21. Fransa
 22. Hollanda

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Hırvatistan Vizesi Almak

Hırvatistan vizesi almak istediğinizde Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşı olmanız da bu duruma kesinlikle engel olmayacaktır. Sizler bu ülke içerisinde oturma izninizin olması durumunda aksi bir durum ile karşılaşmazsınız. Tüm işlemleri aynı şekilde yerine getirdiğiniz zaman vizelerinizi alabilirsiniz.

Vize almak konusunda önemli bir detay bulunur. Suriye, Afganistan ve Iraklı olan vatandaşlar aynı haklardan faydalanamazlar. Bu kişiler için oturma izninin bulunması dışında ek olarak farklı uygulamalar da istenecektir. Ancak bu uygulamaları da eksiksiz bir biçimde tamamladıkları zaman vize alma hakları bulunur.