Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi almak birçok kişinin hayalleri arasına yer alır. Hollanda birçok kişinin iş hayatından eğitim hayatına kadar birçok farklı kategoriden ötürü gitmek istedikleri bir işlemdir. Bu kadar farklı kategorilerde vize veren bir ülke olması insanların hayatına yön vermek için ilk tercihidir. Vize alırken her ne kadar bireyler olarak ne yapacağınızı tam kestiremiyor olsanız bile bu yazımızı okumak vize alma sürecinizin daha kolay olmasına yardımcı olacaktır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Schengen vizesi almak için gerekli olan şartların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ardından da tüm prosedürlerin uygulanması gerekir. Vize alırken sizler de bu yazımızda yer alan tüm detayları uygulayarak istediğiniz sonuca daha rahat ulaşabilirsiniz. Vize alımı için karar verildiği zaman her bir detayı önceden öğrenmeniz hem daha hızlı hem de daha sorunsuz hareket etmenize olanak sunar. Bu yüzden de vize şartlarından ne gibi evrakların gerekli olduğuna kadar her bir detayın öğrenilmesi gerekir.

Hollanda Vize Alma Şartları Nelerdir?

Hollanda vize alma şartları genel olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. En az 6 aylık süreli pasaport
 2. Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa
 3. Gerekli maddi kaynakların bulunması
 4. Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence
 5. Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması şartları aranır.

Yukarıda yer alan tüm şartların eksiksiz bir şekilde yerine gelmesi gerekir. Eğer sizler vize almak istiyorsanız ilk olarak vize şartlarını öğrenmeli, ardından da şartları yerine getiriyor musunuz buna bakmalısınız. Şartlarda yerine gelmeyen durum varsa bu şartlar yerine getirilmelidir. Eksik olan şartların yerine getirilmesi ardından gerekli evrakların hazırlanması gerekir.

Hollanda Vize İçin Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi almak isteyen birçok kişinin başvuru sırasında gerekli olan evrakları hazırlamaları gerekir. İlk olarak sizler de yukarıda yer alan şartları yerine getiriyorsanız ardından evrak hazırlamak için sürece girebilirsiniz. Hazırlamanız gereken tüm evraklar;

 1. Finansal durumu gösteren belgeler
 2. Hollanda vize başvuru formu
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 5. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 6. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 7. 30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 8. Biometrik fotoğraf
 9. Pasaport
 10. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 11. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 12. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 13. İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 14. Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 15. Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 16. Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Hollanda firmasından garanti yazısı
 17. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 18. Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 19. Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 20. Vize ücretinin ödeme dekontu
 21. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 22. Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı gerekli belgeler arasında yer almaktadır.

Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hollanda vize randevusu alınması için belirli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Kıta Vize Danışmanlık hizmeti olarak sizlerin her an yanlarınızda yer alıyoruz. Sizler dilediğiniz zaman bizler ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Eğer randevu almak için kendiniz işlem yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ankara sınırlarında yer alan Hollanda büyükelçiliklerine giderek vize randevusu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra VFS Global kapsamında çalışmalarına devam eden ofisler Ankara, Gaziantep, İzmir ve İstanbul sınırlarına olan ofislerden de randevular alınabilir. Bu sayede süreç daha rahat ve hızlı bir şekilde ilerler.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda vize ücreti genel olarak;

 1. Ticari vize tipi
 2. Konferans vize tipi
 3. Araştırma vize tipi
 4. Öğrenci vize tipi
 5. İngilizce öğrenmek için 3.seviye üniversite öğrencileri için vize tipi
 6. Ziyaret ve turist vize tipi
 7. İstihdam vize türü
 8. Eğitim vize türü
 9. Aile birleşimi vize türü olarak farklılık göstermektedir.

Bu türde olan vizelerin her birinin ücreti farklıdır. Bu yüzden net fiyatlar yer almaz. Bireyler danışmanlık firmaları ya da konsolosluklar ile anlaşarak net bilgi alabilirler. Ödemeler nakit bir şekilde olurken peşin yapılması gerekir. Hangi türden ödeme yapılması istense bile sadece TL ile ödemeler için izin verilmelidir.

Hollanda Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hollanda vize alım aşamaları sırasında biyometri işlemleri olarak bilinen parmak izi uygulamaları öne çıkar. Bu işlemleri herkesin yaptırması gerekir. Fakat bazı istisnai durumlar vardır. İstisnai durum listesi incelenecek olduğu zaman bunlar;

 1. 2 yaş altında olan kişiler
 2. Hükümetle ülke temsilcileri
 3. Son 5 yılda yapılan vize işlemleri olanlar
 4. Fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olmak
 5. Bir hata olmaması için parmaklarda kesik, hasar ya da yaralanma olmaması olarak gözlenir.

Yukarıda yer alan liste haricinde geri kalan kişilerin biyometri işlemlerine tabi tutulmaları gerekir.

Hollanda Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Hollanda vize alırken kişiler bir yandan da farklı ülkelere gitmek isteyebilirler. Bu Hollanda vizesi de Schengen vize türü olarak öne çıkar. Bu yüzden de Hollanda vizesi alan bireyler vize süreleri devam ettiği sürece tüm Schengen ülkelerine gidebilirler. Bunun için ek bir işlem yapılması ya da yeni bir vize alınması gerekmez. Hollanda vizesi ile gidilebilecek olan ülkeler listesi incelenecek olduğu zaman;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi Almak

Hollanda vizesi almak için illa TC vatandaşı olma şartı aranmaz. Dileyen üçüncü ülke vatandaşları da başvurularını yapabilirler. Fakat bu süreçte vatandaşlardan hem Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin olması hem de bunları net bir şekilde belgelemeleri gerekir. Eğer bunları yapabilirlerse bireyler de başvurularını yapabilirler. Suriyeli, Iraklı ya da İranlı gibi vatandaşlar başvuru sırasında Türkçe konuşmada zorluk yaşayabilirler. Bu yüzden de yanlarında tercüman bulundurmaları başvuruların daha sorunsuz ve hızlı olmasına yardımcı olabilir. Hollanda’ya gitmek isteyen bireylerden Türk vatandaşlardan farklı olarak birçok farklı şartın ya da belgenin istenmesi gibi durumlar gözlenebilir. Bu belgelerin ve şartların da eksiksiz bir şekilde yerine gelmesi gerekir. Eğer üçüncü ülke vatandaşları vize alma sürecinde sorun yaşıyor ve sürecin daha hızlı olmasını istiyorlarsa da diledikleri an Kıta Vize danışmanlık hizmeti olarak bizler ile iletişime geçebilirler. Vize alma konusunda gerekli destekleri sunmak için her an çalışmalarımıza devam eden, randevu almadan gerekli belgeleri hazırlamaya kadar her süreçte yer alıyoruz. Böylece sizler de süreci daha rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.