İsveç Vizesi

İsveç vizesi günümüzde bireyler; Ticari vize tipi, Konferans vize tipi, Araştırma vize tipi, Öğrenci vize tipi, İngilizce öğrenmek için 3.seviye üniversite öğrencileri için vize tipi, Ziyaret ve turist vize tipi, İstihdam vize türü, Eğitim vize türü ve Aile birleşimi vize türü olarak alabilirler. Eğer sizler de İsveç sınırlarında yer almak istiyorsanız ilk olarak hangi türden vize almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Ardından vize almak hem daha kolay hem de daha hızlı olması meydana gelir. Vize alırken gerekli şartların detaylı araştırılmasından her sürecin iyi planlanması gerekir.

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

İsveç Schengen vizesi almak bireylerin araştırdıkları bir konu olarak gözlenmektedir. Eğer sizlerin de vize almak gibi istekleri varsa bunun için sadece birkaç adımı izlemeniz gerekir. Bireylerden farklı şartlar istenir ve bu şartlara uygun bir şekilde adımlar yerine getirilir. Eğer gerekli olan şartlar ile tüm prosedürler düzgün bir şekilde uygulanırsa vize almak bir hayli kolay olmaktadır. Fakat tek bir şart bile yerine gelmezse maalesef ki kişiler o şartı yerine getirmeden vize alma süreçlerine giremezler.

İsveç Vize Alma Şartları Nelerdir?

İsveç vize almak için her bir bireyde aranan şartlar vardır. Genel anlamda aranan şartlar listesi incelenecek olduğu zaman bu şartlar;

 1. En az 6 ay boyunca geçerli olan süreli pasaport
 2. Pasaport alımları ardından iç kısmında en az 2 boş sayfa
 3. Gerekli olarak istenen maddi kaynakların bulunması
 4. Ülkeye dönülecek olmasına dair maddi güvence
 5. Verilen tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması

Yukarıda yer alan her bir şartın eksiksiz olarak yerine gelmesi gerekir. Eğer sizler de vize almak için harekete geçtiyseniz ve bu şartların birisinde dahi eksiklikler varsa ilk olarak bunları düzeltmeniz de fayda olacaktır. Çünkü aksi durumlarda vize alınamayacaktır.

İsveç Vize İçin Gerekli Evraklar

İsveç vizesi almak isteyen her bir birey olarak sizlerin de ilk olarak aşağıda yer alan tüm evrakları hazırlamanız gerekir. Bu evrak listesi eksiksiz olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 5. İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 6. Finansal durumu gösteren belgeler
 7. İsveç vize başvuru formu
 8. Nüfus cüzdan fotokopisi
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 10. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 11. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 12. 30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 13. Biometrik fotoğraf
 14. Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 15. Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 16. Vize ücretinin ödeme dekontu
 17. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 18. Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 19. Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 20. Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, İsveç firmasından garanti yazısı
 21. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 22. Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

Yukarıda yer alan her bir belge bireylerin hazırlaması gerekir. Ardından da rahat bir şekilde başvuru süreçleri yerine getirilir.

İsveç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsveç vize randevusu alınması için bireylerin ilk olarak yapabilecekleri birden fazla adım vardır. Bunlar incelenecek olduğu zaman;

 1. Ankara ilinde yer alan İsveç büyükelçiliklerine giderek randevu talebinde bulunmak
 2. Ankara, İzmir, İstanbul ve Gaziantep VFS global ofislerinden randevu talebinde bulunmak
 3. Kıta Vize danışmanlık hizmeti ile anlaşmak

Bireyler olarak başvurularını kendisiniz yapabilecek olduğunuz gibi bir yandan da Kıta Vize danışmanlık hizmeti olarak bizler ile anlaşabilirsiniz. Bu sayede sizler için tüm gerekli hizmetleri en ufak yorulmanıza gerek kalmadan halledebiliriz. Randevu almak için ne yapacağınızı bilmiyor olmanız ya da yeteri kadar vaktiniz olmayabilir. Böyle anlarda devreye girerek her bir ihtiyaca anında yanıt veriyoruz.

İsveç Vize Ücreti Ne Kadar?

İsveç vize ücreti alırken bireylerin hangi türden vize alacak olmalarına göre değişiklik gösterir. Genel anlamda birçok farklı vize türü vardır ve sizler hangi türden alacaksanız ona göre bir ücret ödersiniz. Net olarak fiyatlar İsveç konsoloslukları ya da danışmanlık hizmetlerinden öğrenilebilir. Ücret ödemeleri peşin ve nakit olarak vize alınırken yapılır. Bu ödemeler bir yandan da TL cinsi ile yapılacaktır. Geri kalan ödeme durumlarının kabul edilmesi söz konusu dahi olmayacaktır.

İsveç Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

İsveç vizesi alırken parmak izi tarzında olan uygulamaların yer aldığı biyometri işlemlerinin yapılması gerekir. Fakat bazı durumlar vardır ve kişiler her ne kadar bu işlemlere tabi tutulmak istenseler bile giremeyebilirler. Muaf olan durumlar incelenirken hareketli yapılarından ötürü 2 yaş altında olan kişiler, hükümetle ülke temsilcileri, son 5 yılda yapılan vize işlemleri olanlar, fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olmak, bir hata olmaması için parmaklarda kesik, hasar ya da yaralanma olmaması şartları aranır. Eğer bu şartlar varsa bireylerin işlemlere tabi olmaları gerekmez. Fakat geri kalan süreçlerde bireylerin vize alabilmek için biyometri işlemlerine girmeleri şarttır. Aksi halde vize alamazlar.

İsveç Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

İsveç vize alırken bireyler bir yandan da farklı ülkelere gitme istekleri devreye girebilir. Birden fazla ülkeye İsveç vizesi ile geçiş yapılabilir. Çünkü Schengen vizelerinden bir tanesidir. Schengen vizesi olarak öne çıkmasından ötürü tüm Schengen ülkelerine İsveç vizesi devam ettiği sürece gidilebilir. Gidilebilecek olan ülkeler listesi incelenecek olduğu zaman;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin İsveç Vizesi Almak

İsveç vizesi almak düşüncesinde olan üçüncü ülke vatandaşlarının birden fazla işlemi yoluna sokması gerekir. Çünkü Irak, İran ya da Suriyeli gibi vatandaşlardan istenen farklı şartlar ya da belgeler vardır. Bu şartlardan bir tanesi de Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin olması ve bunların belgelenebilecek konumda olmasıdır. Aksi durumda belgeler olmadığı sürece kabul edilmeyecektir. Bir yandan da vatandaşlar tam Türkçe bilemeyecek olmalarından ötürü yanlarında tercüman bulundurmaları başvuru süreçlerinin daha rahat olumlu olmasına etkili olacaktır. İsveç’e gitmek isteyen bireyler bir yandan da kendilerinden farklı şart ya da belge talep edilebilecek olmasından ötürü Kıta Vize olarak bizler ile anlaşabilirler. Bu sayede gerekli başvurular çok daha rahat ve hızlı bir şekilde meydana gelmektedir. Vize başvurusu sırasında tüm hizmetlerin meydana gelebilecek olmasından ötürü de bireyler kendileri için en uygun olan süreçleri rahat bir şekilde değerlendirmeyi de başarabilecek konumdadır.