Kanada Vizesi

 Pek çok kişinin gitmek istediği Kanada ülkesine seyahat etmek üzere ve mutlaka bir Kanada vizesi almak şarttır. Üstelik hangi pasaporta tabi olursanız olun mutlaka bu ülkeye gitmek için her durumda bir vize almanız gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı da Kanada vizesi alma koşulları hakkında detaylı bir bilgi birikimine sahip olup bu işlemlere o şekilde başlamanızı tavsiye ederiz.

Elbette ki bu aşamada vize işlemlerinin gidişatı da son derece büyük bir önem taşımakta ve bu gidişatın temel taşını oluşturacak olan etkenlerden en önemlisi vize çeşitleri olacaktır. İşte tam da bu sebepten ötürü Kanada vize çeşitleri ile ilgili detaylı bir araştırma yapmanızı ve bunun için bir vize danışmanı bulmanızı öneriyoruz.

 Kanada vizesi almak üzere yapmak zorunda olduğunuz vize başvurusu sürecini yönetmek için Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları her zaman sizlerle birlikte olacaktır. Bu yazımızda genel anlamda Kanada vizesi koşullarından tutun bu vizeyi almak için yapacağınız tüm işlemler dâhil olmak üzere pek çok şeyden söz etmiş bulunmaktayız.

Ancak bu noktada Kanada vizesi konusu ile ilgili olarak pek çok detayın da söz konusu olduğunu tekrar hatırlatıp daha ayrıntılı bilgileri mutlaka Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanlarından alabileceğinizi söylemiş olalım.

 Kanada Vize Randevu

 Kanada Vize randevu başlığı altında Kanada ülkesinin vize koşullarının ilk şartını inceleyeceğiz. Kanada vizesinden bir çeşit tercihi yapacaksanız bu çeşit her ne olursa olsun mutlaka ilk başta vize randevusu almak zorundasınız. Son derece farklı tecrübeler yaşamınıza olanak sağlayacak olan bir ülke olarak Kanada’dan vize almak amacıyla Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimi ile iletişim kurup ön bilgi formu doldurmanız vize randevusu almak için yeterlidir.

Kanada Vizesi Başvuruları

 Kanada vizesi başvuruları kapsamında ilk önce Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimi ile muhatap olarak bir vize başvuru formu doldurmanız gerekli olacaktır. Tabii ki bu noktada en çok merak edilen sorulardan birini de yanıtlamak gerekir ki o da Kanada vize başvurusu nereye yapılır sorusu olacaktır. Kanada Vize başvurularını yapmak için bir takım aracı kurumlar ya da başvuru ofisleri mevcuttur. Buralara bizzat giderek Kanada vizesi için bir başvuru formu doldurmak ve bunun akabinde Kanada vize işlemleri için parmak izi ve imza örnekleri vermek durumundasınız.

 Kanada vize başvuru formu söz konusu olduğu zaman bu ülkenin büyükelçilik vize işlemleri birimi tarafından turist adaylarından alınması gereken belgelere yönelik bir takım ön soru ve cevap kısmı yer alır. Bu sorulara net ve doğru cevaplar vermek Kanada büyükelçiliğinden vize almak adına son derece büyük bir önem taşır.

 Kanada vize talep dilekçeleri de bu aşamada yazılmalı ve bu dilekçe Kesinlikle İngilizce dilinde olmalıdır. Bu dilekçeyi yazarken Kanada ülkesinde yapmak istediğiniz bütün faaliyetleri açık ve net bir ifade ile Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimine açıklamak zorundasınız. Tabii ki de daha sonra Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimi için bir dosya hazırlayıp sunmuş olduğunuz bütün bu belgelerin kanıtını da destekleyici bir şekilde bu elçiliğe ulaştırmanız gerekir.

 Kanada Büyükelçiliği Vize İşleri İçin Hangi Belgeleri Talep Ediyor?

 Kanada Büyükelçiliği vize işleri için hangi belgeleri talep ediyor sorusuna aşağıdaki belgeleri sıralayarak yanıt vermek mümkün olacaktır.

 • Kanada vizesi başvuru dilekçesi ve başvuru formu çıktısı
 • Kanada vizesi fotoğraf ölçüleri bazında biyometrik fotoğraflar
 • Güncel ve Kanada seyahati sonrası da en az 1 yıl geçerli olabilecek ve 2 sayfa boşluğu olan bir pasaport
 • Maddi gelirinizin yüksek olduğunu belirten belgeler
 • Kanada uçak biletleri ve otel rezervasyonları
 • Kam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kimlik kartlarının renkli fotokopileri
 • İkametgâh belgeleri

 Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimi vize işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması amacıyla bütün Bu belgeleri güncel olarak talep eder. Geçmiş yıllarda daha önceden bir yurt dışı seyahatiniz varsa bir adım önde olmak için eski pasaportlarınızın da vizeli bölümlerinin fotokopilerini çektirip bu dosyaya koymak faydalı olacaktır. Ayrıca farklı vize tiplerine göre Kanada büyükelçiliğine bir takım farklı evrakların da teslim edilmesi gerekli olacaktır.

 Kanada vize işlemleri ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer husustan daha söz etmek gerekirse o da 18 yaş altında olup da Kanada ülkesinden vize almaya çalışan kişilerle ilgili olacaktır. Çünkü 18 yaşın altından küçükler henüz reşit olmadıkları için tek başına seyahat etme hakkını sadece aile izni ile bulabilir.

Bu sebepten dolayı da 18 yaşının altından küçük olan kişilerin velayeti kimdeyse o kişi tarafından mutlaka Kanada ülkesine tek başına seyahat edebileceğine dair bir izin dilekçesi yazılması söz konusu olacaktır. Ayrıca bunun için Kanada vize başvuru formunda da yine ebeveyn imzası aranan özellikler arasında yer almaktadır.

 Kanada Vize Kategorileri

 Kanada vize kategorileri yapılması gereken tüm işlemlerle ilgili bütün gidişatı değerlendirmek adına son derece büyük bir önem taşır. Bu bağlamda Kanada vize çeşitleri ile ilgili olarak şu kategorilerden söz etmek mümkün olacaktır;

 • Kanada turistik seyahat vizesi
 • Kanada basın vizesi
 • Kanada tüccar vizesi
 • Kanada etkinlik vizesi
 • Kanada eğitim ve staj vizesi
 • Kanada spor müsabakası vizesi
 • Kanada araştırmacı vizesi
 • Kanada konferans ve seminer vizesi
 • Kanada transit geçiş vizesi

 Kanada vizesi ile ilgili olarak genel anlamda bütün bu vize çeşitleri son derece popüler vize çeşitleridir. Bütün bunların yanı sıra Kanada ülkesinin herhangi bir pasaport için ayrıcalık tanımaması diplomatik pasaportlar için de geçerli olduğu için diplomatik görüşme amaçlı da vize alınması söz konusu olacaktır.

 Kanada Vize Yenileme İşlemleri Ne Zaman Yapılır?

 Kanada vize yenileme işlemleri ne zaman yapılır konusunda bir uyarıda bulunmak gerekirse genel anlamda vize süresi bitiminde yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak bu durumda belirtilmesi gereken bir diğer husustan daha söz etmek gerekirse kanada vize evrakları için vermiş olduğunuz nüfus kayıt bilgilerinden bahsetmek gerekir. Çünkü nüfus kayıt belgelerinde bir değişiklik söz konusu olursa yani daha önceden vermiş olduğunuz evraklardaki soyadınızla yeni soyadınız veya adınızda değişiklik olmuşsa bu durumda mutlaka vize işlemlerinde yenilik yapmak gerekir.

 Pasaportunuzun da süresi bitmişse mutlaka Kanada ülkesinden almış olduğunuz vizeye güncelleme yapmak durumunda kalırsınız. Sonuç olarak Kanada vizesinin yenilenmesi için bir takım bilgilerinizde yenilikler olması ve bu güncellemelerin Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimine ulaşması gerekli olacaktır diyerek bu konuyu toparlayabiliriz.

 Kanada Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar 2024

 Kanada Vize işlem ücretleri ne kadar 2024 şeklinde bir arama kriteri oluşturarak Kanada vize ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Fakat bu aşamada Kanada Büyükelçiliği vize işleri biriminin tam olarak vize çeşitlerine bağlı bir değerlendirme yaptığını belirterek net bir rakamdan söz etmenin mümkün olamayacağını da bildirmek isteriz. Bu sebepten dolayı da Kanada Büyükelçiliği vize işleri birimi üzerinden herhangi bir vize çeşidi için tercih yapmış ve başvuruda bulunmuş olan bir turist adayının vize çeşidi ve aynı zamanda yaş grubu değerlendirilir. Bu konu ile ilgili olarak da mutlaka Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile bir görüşme sağlamak çok daha doğru olacaktır.