Litvanya Vizesi

 Litvanya vizesi alma şartları içerisinde farklı bir takım vize evraklarının istendiğini ve çeşitli vizelere göre değişkenlik gösteren bir takım dosyaları bu yazımızda ele almış bulunmaktayız. Bu noktada Litvanya ülkesinin vize koşulları boyutunda bir takım gereklilikleri konuşacak olursak ilk başta bir vize danışmanlık firmasının sizlere yardımcı olması gerektiğini tavsiye edebiliriz. Zira Litvanya vize işlemleri yapılırken bir takım farklı durumlar söz konusu olacaktır ve bu her ülke için geçerlidir.

 Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Litvanya vizesi almak üzere vize işlemi yapacak olan turist adaylarına her bir detayda yardımcı olacaktır. Genel olarak Litvanya vize çeşitlerinin belirlenmesi bazında bir çalışma yaparak turist adaylarına en avantajlı vize tipleri hakkında bir takım bilgiler sunar. Bununla birlikte Litvanya vize başvuru formu aşamasından başlamak üzere Litvanya vize evraklarının hazırlanması ve bu evrakların sunulması gibi birçok işlemde 7/24 hizmet verir.

 Litvanya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılması Gerekiyor?

 Litvanya vize randevu işlemleri nasıl yapılması gerekiyor konusunda yapabileceğimiz en iyi yönlendirme her zaman için direkt olarak internet adresi üzerinden yapacağınız ön başvurulardır. Bunun için Litvanya Büyükelçiliği vize işleri birimi üzerinden ön randevu kaydı açarak bilgilerinizi veri tabanına kaydettirmeniz gerekiyor.

 Litvanya Devleti’nin Dışişleri Bakanlığı ana sayfası üzerinden Litvanya Büyükelçiliği için vize veren birimin mail adresi görülebilir. Bu adres üzerinden kendi mail adresiniz uzantılı bir e-posta adresi ile direkt olarak Litvanya vizesi ön bilgi formu şeklinde bir kayıt açarak Litvanya Büyükelçiliği vize işleri birimine gönderebilirsiniz. Bu şekilde Litvanya ülkesine ön bilgilendirme formu doldurup ilk başvuruyu yapmış oluyorsunuz ve vize alma yolunda gerçekleşmesi gereken işlemlerden biri bitmiş oluyor.

 Litvanya Vize Politikası Nasıl?

 Litvanya vize politikası nasıl diye sorarak Litvanya’ya gitmek isteyen pek çok kişi vize işlemi yapması gerekir gerekmediği konusunda muallakta kalıyor. Çünkü Litvanya başkonsolosluk vize işlemleri için bazı pasaport sahiplerinin vizeye gerek duymadan geçiş yapma şansı olabilir.

 Hususi ve hizmet pasaportları genel anlamda pek çok Avrupa ülkesine direkt olarak giriş çıkış yapma şansına sahiptir ama umuma mahsus pasaport sahiplerinin Litvanya başkonsolosluk vize işlemleri yaparak bir geçiş yapma şansı olacaktır. Diplomatik pasaportların ise Litvanya ülkesine girmek için zaten tescilli bir pasaportları olması bakımından onlar da serbest bir geçiş yapma şansı buluyor. Ancak bu durum sadece 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü kapsayan bir zaman zarfı için mümkündür.

 Litvanya Schengen kapsamında umuma mahsus pasaport sahipleri tarafından da 90 güne kadar ziyaret edilebilir. Ama bunun için tabii ki de herhangi bir Avrupa ülkesinden Schengen vizesi sahibi olup bu Schengen vizesinin geçerliliğinin korunmuş olması gerekli olacaktır.

 Litvanya Başkonsolosluk Vize İşlemleri İçin Hangi Belgeleri Talep Ediyor?

 Litvanya başkonsolosluk vize işlemleri için hangi belgeleri talep ediyor konusunda belirli kurallar çerçevesinde bir takım evrakların hazırlanması şu şekilde olmalıdır;

 • Litvanya vize başvuru formu çıktısı
 • Litvanya vize ön bilgilendirme formu çıktısı
 • 35 ve 45 milimetre çapına sahip olan arkası beyaz fonlu biyometrik fotoğraf
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının her iki yüzünün bulunduğu fotokopiler
 • Litvanya vizesinin işlenebilmesi için 2 sayfalık boş alana sahip olan yeni bir pasaport
 • Nüfus dairesi onaylı bir şekilde alınmış olan tam vukuatlı nüfus sayısı örnekleri
 • Banka hesap dökümleri
 • Litvanya seyahat belgeleri
 • Varsa davetiye
 • İkamet kayıt belgeleri
 • Çalışma belgeleri

 Litvanya vizesi için gerekli olan evraklar olarak söz konusu edilen bütün bu belgelerin Litvanya vize talep dilekçesi ile bir araya getirilerek kapalı bir zarfta Litvanya Başkonsolosluğu vize işleri birimine sunulması lazımdır.

 Litvanya vize işlemleri için gerekli olan tüm evrakların belirli bir kural çerçevesinde hazırlanmış olması da konsolosluğun vize işlemi esnasında değerlendirme yapabilmesi açısından son derece büyük bir önem taşır. Bunun için yapılması gereken şeylerden biri aslında bu evrakların nasıl bir şekilde hazırlandığı konusunda ince detaylara dikkat etmek. Mesela Litvanya vize işlemleri için çok önemli bir detay varsa o da her zaman için pasaport ile ilgili belirli bir kural olduğudur.

 Litvanya Başkonsolosluğu kullanacağı pasaportların geçerli olabilmesi için mutlaka yeni bir tarihte alınmış olmasına dikkat etmektedir. Litvanya vizesi 2 sayfalık bir alanı kaplar ve bunun için gerekli olan bölgenin ayrılmamış olması Litvanya Başkonsolosluğu vize işleri birimi tarafından işlem yapamaması anlamına gelir. Aynı zamanda Litvanya Başkonsolosluğu için bu vizenin verilmesi kapsamında mutlaka yolculuk sonrasında bile en az 6 ay hatta bir yıl kadar geçerli olan bir pasaport olmasıdır.

 Litvanya vizesi için uygun koşullar kapsamında bir de seyahatin kesin olarak yapılacağını dair bir belge verilmesi, vize talebinin onaylanması açısından son derece büyük bir önem taşıyor. Bunu da seyahat belgeleri ile sağlamak mümkün olacaktır.

Eğer ki vize belgeleri arasında Litvanya ülkesine giden bir uçak bileti ya da burada konaklama yapılacak yerle ilgili ciddi bilgiler yer almıyorsa Litvanya Başkonsolosluğu bu işlemleri onaylamaz. Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişiler için ise farklı bir işlem yapılarak aile izni dilekçesi ve vize başvuru formunun anne ya da baba tarafından imzalanması gerekiyor.

 Litvanya İçin Hangi Vize Çeşitleri Var?

 Litvanya için hangi vize çeşitleri var konusunu mutlaka tartışarak Litvanya ülkesine doğru bir vize türü ile belirli avantajlara sahip olarak gitmeniz her zaman için son derece iyi bir seçenek olacaktır. Litvanya Başkonsolosluğu vize çeşitleri bakımından oldukça zengin bir içerik sağlar.

 Litvanya Schengen vizesi bu ülkeden çok fazla tercih edilen bir vize türü olup Schengen kuralları çerçevesinde pek çok ülkeye gidebilmek için olanak tanır. Ancak Schengen vizesi için farklı incelemeler yapılacağı için biraz daha zor alınan bir vizedir ve bu ülkeye sadece gezme ya da tatil amaçlı gidecek olan kişiler Litvanya turistik seyahat amaçlı vize ile de bu seyahati gerçekleştirebilir.

 Litvanya ziyaretçi vizesi konusunu da ele alırsak Litvanya ülkesinde ikamet eden bir yakınınızın olması ve size bir davet mektubu göndermesi yeterli olacaktır. Litvanya ülkesi eğitim ve staj vizesi ya da araştırmacı vizesi gibi de bir takım vizeleri verir.

 Litvanya sporcu vizesi, Litvanya etkinlik vizesi ya da Litvanya kısa süreli iş vizesi gibi farklı vize türlerinin farklı olanaklarından yararlanabilmek üzere Litvanya çift ya da çok veya tek girişli uzun ya da kısa süreli gibi vize türlerini de detaylı bir şekilde Kıta Vize ile görüşebilirsiniz.

 Litvanya Vize İşlemleri İçin Fiyatlar 2024

 Litvanya vize işlemleri için fiyatlar 2024 olarak bir araştırma yaptığınız zaman Litvanya Başkonsolosluğu tarafından farklı fiyat değerlendirmelerinin olduğunu göreceksiniz. Bu durumda Litvanya ülkesinden almış olduğunuz bir ziyaret vizesi ile ticari amaçlı vize ya da turistik vizenin aynı fiyatlarda yer almadığını görebilirsiniz. Bu noktada işin içine daha farklı şeylerin de gireceğini göz önünde bulundurarak Litvanya vize ücretleri ile ilgili Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile bir görüşme sağlamak çok daha net bilgilere ulaşmanız için yardımcı olur.