Norveç Vizesi

 Norveç vizesi işlemleri kapsamında doğru bir şekilde hareket edilirse son derece kolay bir şekilde alınabilir. Fakat bu vizenin belirli koşullar çerçevesinde de değerlendirilmesi bakımından bir takım şartlara uygunluk sağlamak zorunda olduğunuzu hiçbir zaman unutmamanız lazım. Norveç vize işlemleri olarak sizlere yardımcı olmak adına bir vize danışmanı ile bağlantı kurup bütün detaylara hâkim olmak her zaman için bu vizeyi alma yolunda emin adımlarla yürümek açısından son derece büyük bir önem taşır.

Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Norveç vizesi almak üzere yapmış olduğunuz başvuruyu yönlendirmek adına son derece olumlu sonuçlar verebilir. Genel olarak Norveç ülkesine gitmek için çeşitli sebepler olacağını göz önünde bulundurmak gerekirse bu aşamada bir takım kurallara bağlı kalarak vize tercihi yapmanız da gerekir.

Bu konu ile ilgili olarak da sizlere Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları etkin bir şekilde gerekli olan yönlendirmeyi yapacaktır. Çünkü vize çeşitleri ile ilgili çok farklı detayların ve avantajların göz önünde bulundurulması gerekir ve bu işlemleri yaparken farklı vize belgelerini de hazırlamanız gerekiyor.

 Aynı zamanda farklı vize işlemleri için turist adaylarının da hem yaş grupları hem meslek grupları hem de farklı nitelikleri boyutunda bir takım değişik uygulamaların yapılması sebebiyle bu konuda bir karışıklık oluşmaması bakımından vize danışmanlarınız ilgilenecektir. Norveç ülkesine yapmak istediğiniz vize başvurusu esnasında gerekli olan tüm işlemlerin yapılabilmesi için yanınızda bulunacak olan Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Norveç vizenizi alana kadar 7/24 sizlerle ilgilenecektir.

 Norveç Vizesi Ön Başvuru Formu

 Norveç vizesi ön başvuru formu koşulları içerisinde ilk başta yapılması gereken işlem olarak karşımıza çıkar. Norveç ülkesine yapmak istediğiniz seyahatten Norveç Büyükelçiliği vize işleri biriminin ilk başta haberi olması ve bu seyahatin ana hatlarıyla Norveç Büyükelçiliği vize işleri birimine bildirilmesi gerekli olacaktır.

Başkonsolosluk vize işlemleri kapsamında herhangi bir karışıklık ya da zaman kaybının yaşanmaması sebebiyle Norveç Başkonsolosluğu vize işleri birimi bu düzenlemenin yapılabilmesi için vize randevusu alma şartı koşmuştur.

 Norveç Başkonsolosluğu vize işleri birimi için bir ön vize başvuru formu doldurulması ve bu formun internet üzerinden veri tabanına kaydedilerek çıktısının alınması vize işlerine başlatacak olan harekettir. Çünkü bu durumda başkonsolosluk Norveç vize işlemlerinin başlaması adına sizlere bir randevu verecektir ve işlemleriniz böylece çok daha kolay ve hızlı bir şekilde başlatılır ve sonlandırılır.

 Norveç Vizesi Almak İçin Başvuru Formu

 Norveç vizesi almak için başvuru formu doldurmak ve bunu Norveç Başkonsolosluğu vize işleri birimine sunmak yapılması gereken işlemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu formda Norveç Başkonsolosluğu vize almak isteyen turist adaylarından belirli sorulara cevap vermelerini isteyecek ve bu sorulara istinaden bir işlem yapmaya başlayacaktır.

 Şahsi bilgilerinizin de yer aldığı bu başvuru formunda Norveç Büyükelçiliği kesinlikle resmi kurumlarda yer alan bilgilerinizin bu formda aktarılmasını ister. Norveç vize başvuru formu gerekli olan belgelerin ışığında değerlendirilerek bütün vize işlemleri boyunca bir değerlendirmeye alınacaktır.

 Norveç Vize İşlemleri İçin Başkonsolosluk Hangi Belgeleri Talep Eder?

 Norveç vize işlemleri için başkonsolosluk hangi belgeleri talep eder konusunda Hazırlamış olduğumuz bu alt başlık turist adayları için son derece önemli bir şekilde incelenmek zorundadır. Norveç vizesini alabilmek için hangi vize tipi ile ilgili işlem yapacaksanız yapın mutlaka hazırlanması gereken temel hususta bir takım belgeler olacaktır. Norveç vizesi için gerekli olan bu belgeler aşağıdaki şekilde sıralanabilir ve kapalı bir zarf içerisine konularak Norveç Başkonsolosluğu vize işleri departmanına teslim edilir.

 • Norveç vize başvuru formu
 • 2 adet 35 ve 45 milimetre ebatında biyometrik fotoğraf
 • C kimlik kartı fotokopileri
 • Maddi açıdan Norveç seyahati için elverişli olduğunuza dair kanıt olan belgeler
 • Yeni ve arkasındaki sayfalık boşta bulunan bir pasaport
 • SGK kayıtları ve maaş bordroları
 • Norveç uçak biletleri ve otel rezervasyonları
 • Norveç vize harç dekontu
 • En az 30.000 Euro tutarına sahip olan ve yurt dışında geçerli bir seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Varsa davet mektubu
 • İkametgâh belgesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 Norveç ülkesinde keyifli bir seyahat yapmak için bütün Bu belgeleri Norveç Başkonsolosluğu vize işleri birimine teslim ederek gerekli olan onayın gelmesini beklemeye geçebilirsiniz. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken pek çok kural da olduğunu her zaman için aklınızda bulundurarak vize danışmanınızla birlikte Norveç vize başvuru evrakları hazırlama sürecine girmenizi ve Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile birlikte çalışma yapmanızı tavsiye ederiz.

 Norveç Vizesi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 Norveç vizesi almak için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir diye soracak olursanız Norveç vize işlemleri kapsamında bu ülkenin Konsolosluğu tarafından göz önünde bulundurulması gereken şeyler vardır. Pasaportunuzun süresinin belirli bir standartta olup Norveç seyahati sonrasında bile en az 6 ay ve hatta bir yıl geçerli olması istenecektir.

Ayrıca daha önceden alınmış olan bir pasaportunuz ve Schengen vizeniz varsa bütün bunların süresi geçmiş bile olsa referans olarak kullanılması son derece dikkate alınacak olan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

 Norveç seyahat belgeleri için de çok ciddi bir araştırma yürütüleceğinin ve uçak biletleri ile otel rezervasyonlarının giriş çıkış ve gidiş dönüş tarihli alınması gerektiğini söylemeye bile gerek yok. Neden diye soracak olursanız bu belgelerin son derece büyük ölçüde Norveç Başkonsolosluğu için inandırıcı bir kaynak olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

 Norveç vizesi vermek için Norveç Başkonsolosluğu vize işleri birimi tarafından en çok dikkat edilecek olan detaylardan biri nedir diye soracak olursanız da bu kesinlikle maddi yeterliliktir diyebiliriz. Bu sebepten dolayı da başkonsolosluk işlemleri için Norveç Büyükelçiliği vize işleri birimi her zaman için vize talebinde bulunmuş olan turist adaylarının çalışma belgelerine ve banka dökümlerine bakacaktır. Bu sebepten dolayı da banka hesap dökümlerinizi detaylı bir şekilde banka onaylı olarak alarak aynı zamanda da mal tapularını ve araç ruhsatlarını da Norveç Büyükelçiliği ile paylaşmanız gerekir.

 Norveç Hangi Vize?

 Norveç hangi vize şeklinde yapmanız gereken araştırmalarda Norveç’e gitmek için hangi şartlara ve sebeplere sahip olduğunuzu belirterek bir araştırma yapmanız daha doğru olacaktır. Norveç Schengen vizesi, Norveç sağlık vizesi, Norveç transit vize, Norveç sosyal faaliyet vizesi, Norveç sporcu vizesi gibi çeşitli vize kategorileri için Norveç ilçesinden farklı işlemler yapılması gerekebilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bütün vize belgelerine ek olarak Norveç Başkonsolosluğu vize çeşidine göre değişkenlik gösteren bütün evrakları bir arada dosya halinde görmek isteyecektir.

 Norveç vize çeşitleri içerisinde turistik seyahat amaçlı vizeler bu ülkenin son derece geniş doğal güzellikleri ve tarihi değerlerini görmek adına oldukça yeterli bir vize olacaktır. Ayrıca ticari anlamda da çok fazla giriş çıkış olduğu için Norveç ticari vize şeklinde de talep edilen vize türleri oldukça popülerdir.

 Norveç Vize Ücreti

 Norveç vize ücreti için Kıta Vize ile iletişime geçebilirsiniz.