Yunanistan Vizesi

 Çeşitli sebeplerden ötürü Yunanistan ülkesine yolunuz düşerse Yunanistan vizesi almak üzere bir takım işlemleri yapmak ve başvuru formu doldurmak durumundasınız. İşte tam olarak bu noktada Yunanistan vize işlemleri ile ilgili bütün bilgilere sahip olmak gerekiyor. Yunanistan ülkesinin genel anlamda belli bir vize politikası söz konusu olacaktır ve bunun için vize başvuru sürecinde uyumluluk gösterdiğiniz halde vize işlemleriniz sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

Neticede Avrupa Birliği standartları çerçevesinde Schengen bölgesi olarak kabul edilen bir ülkeye vize talebinde bulunuyorsanız bir takım işlemleri de göze almanız gerekiyor. Ayrıca bu konu ile ilgili olarak bütün detayları bilgi edinmek ve gerekli olan bütün standartlara uyumluluk sağlamak için de bir vize danışmanından yardım almaya ihtiyacınız olacaktır.

 Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Yunanistan vizesi alırken de diğer pek çok ülkeye alacağınız vizeler gibi sizlere yardımcı olur. Bu durumda Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile ilk etapta yapacağınız görüşmenin Yunanistan vize verme koşulları ile ilgili kontakları nasıl kuracağınız konusunda olması gerekiyor. Ayrıca Yunanistan vize kategorileri ile ilgili olarak da detaylı bir bilgi edinerek bir takım avantajlardan faydalanmak üzere Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile özel bir görüşme sağlamak son derece faydalı olacak.

 Yunanistan Hangi Pasaportlara Vize Verir?

 Yunanistan hangi pasaportlara vize verir gibi bir konuda yorum yapmak gerekirse Yunanistan ülkesinin vize verdiği resmi pasaportların diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahibi olan kişiler olduğunu görmekteyiz. Bu konu ile ilgili olarak öte yandan Schengen vizesi hakkında da değerlendirme yapacak olursak Schengen vizesine sahip olan ulusal pasaportluların da Yunanistan ülkesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadan konaklama yapma şansı olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

 Yunanistan Vizesi İçin Randevular

 Yunanistan vizesi için randevular çok kolay bir şekilde direkt olarak internet üzerinden alınıp bir vize ön başvurusu oluşturulabiliyor. Bu konu ile ilgili olarak vize danışmanlarınız da sizlere çok büyük destek sağlayabilir ancak çok kolay yapılacak olan bir işlem olduğu için evinizden bile çıkmadan Yunanistan vize randevusu alma şansını bulabilirsiniz.

 Yunanistan Vizesi İçin Neler Gerekli?

 Yunanistan vizesi için neler gerekli gibi bir soru için cevap verirken ilk başta Yunanistan vize başvuru formu esas alınarak söz konusu olacak olan dosyalardan şu şekilde söz etmek mümkün olacaktır;

  • Yunanistan vize talep dilekçesi ve başvuru formu
  • Yunanistan vizesi ön bilgilendirme formu
  • Varsa Yunanistan vize davetiyesi
  • En az bir yıl geçerli bir pasaport
  • Seyahat edebilir raporu
  • Resmi çalışma belgeleri
  • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
  • Savcılık onaylı sabıka kaydı
  • Maddi imkânları gösteren resmi belgeler
  • Çalışma belgeleri

 Yunanistan vizesi almak üzere bir başvuruda bulunuyorsanız bu başvurunun tam olarak hangi vize çeşidi için yapıldığı da bu noktada son derece büyük bir önem taşıyacaktır. Zira bu noktada Yunanistan vize evrakları hakkında verilecek olan liste bir takım değişkenliklere uğrar. Örneğin Yunanistan için ticari bir vize verilecekse bunun için istenen evrakların da şirket bilgileri içermesi ve pek çok farklı duruma özel belgelerin ilave edilmesi söz konusu olacaktır.

 Yunanistan ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilerin özel durumları ve yaş gruplarının da çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek 18 yaşın altından küçük olan kişilerin sadece aile izni olarak bu seyahati gerçekleştirebileceklerini söylemek durumundayız. Eğer ki 18 yaşının altından küçük olan bir birey tek başına Yunanistan ülkesine seyahat etmek gibi bir şey düşünüyorsa bu noktada mutlaka anne ya da babasından Yunanistan’a tek başına seyahat etmek için izin verdiğine dair dilekçe getirmesi gerekir.

Bununla birlikte Yunanistan vize başvuru formu doldurup bunu anne ya da babasına imzalatması da Yunanistan’a gitmek isteyen 18 yaş altı turist adaylarının yapması gereken işlemler arasında yer almaktadır.

 Yunanistan Vizesi Kategorileri

 Yunanistan vizesi kategorileri ile ilgili olarak genel anlamda turistik vizelerden ilk başta söz etmek gerekirse çok fazla sayıda turist adayının Yunanistan turistik vize alıp gezi amaçlı bir tatil yaptığını görmekteyiz. Ancak Tabii ki de Yunanistan ülkesine sadece gezi ve tatil amacıyla gitmek de mümkün olamıyor. Farklı sebeplerle de pek çok kişi Yunanistan ülkesinden vize almak için bir talepte bulunabilir.

Mesela 2 yakın ülkeden söz ettiğimize göre ailesinden akrabalarından ya da arkadaşlarından bu ülkede yaşayanların çok fazla olduğunu görmekteyiz. Bu sebepten dolayı da Yunanistan ülkesinden fazla sayıda ziyaretçi vizesi talebi de geliyor. Aynı zamanda ticari anlamda da bir komşuluk söz konusu olduğu için çok fazla alışveriş söz konusu olan bir ülke olduğu için ticari vizeler de çok fazla sayıda Yunanistan için geçerli olacaktır.

 Yunanistan ülkesi etkinlikler açısından da son derece aktif bir ülke olduğu için Yunanistan turist adayları tarafından etkinlik ve fuar vizesi, transit geçiş vizesi gibi pek çok farklı vize tipi tercih edilebilir. Üstelik bu ülkeye sağlık sektöründen de faydalanmak amacıyla gitmek isteyen kişiler Yunanistan tıbbi tedavi vizesi gibi bir vize türünden yararlanmak isteyebilir. Eğitim ve staj alanında da verilen vizelerle Yunanistan’a her yıl çok sayıda kişi seyahat etmektedir.

 Yunanistan Vizesi Almak Kolay Mı?

 Yunanistan ile komşuluk ilişkilerimiz olduğu için Türkiye’den bu ülkeye seyahat etmek isteyen pek çok turist adayının aklına ilk gelecek olan soru her zaman için Yunanistan vizesi almak kolay mı oluyor. Yine bu sebep neticesinde Yunanistan ülkesinden vize almak diğer Schengen bölgesi ülkelerinden vize almaya göre çok daha kolay olacaktır diyebiliriz. Çünkü Yunanistan ile Türkiye’nin arasında çok kısa bir mesafe söz konusu ve buraya gidiş gelişlerin inandırıcılığı da oldukça üst seviyelerdedir. Bu sebepten dolayı da birtakım koşulları yerine getirebilen turist adayları için Yunanistan vizesi almak son derece kolay olacaktır.

 Yunanistan Schengen Vizesi

 Yunanistan Schengen vizesi almak üzere Yunanistan Konsolosluğu ile bir takım ilişkiler kurmuş olan turist adayları bu noktada diğer vize tipleri kadar şanslı olamayabilir. Çünkü Yunanistan Schengen vizesi ile diğer farklı pek çok Avrupa ülkesine gitmek de mümkün olacağı için bu ülkenin son derece sıkı bir vize verme işlemleri söz konusu olacaktır.

 Yunanistan Schengen vizesi almak için koşullar kapsamında bir değerlendirme yapmak gerekirse bu vize tipine başvuruda bulunan turist adaylarının genel olarak Maddi durumlarının iyi olması gözetilir. Ayrıca bu ülkeye Kaçak olarak gidip diğer farklı Avrupa ülkelerine de geçmek gibi bir durumun yaşanmaması için sabıka kaydı olan kişilere Yunanistan Schengen vizesi verilmez.

 Yunanistan Vizesi Ne Kadar 2024

 Yunanistan vizesi ne kadar 2024 şeklinde yapılacak olan araştırmalar sonucunda herhangi bir net cevap almak mümkün değildir. Neden çünkü Yunanistan ülkesinin güncel olarak vermekte olduğu pek çok vize tipi farklı fiyatlandırmalara tabi olacaktır. Bu konuyu masaya yatırmak üzere mutlaka Kıta Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanlarından yardım almanızı tavsiye ederiz.